Сметководителите и туристичко угоститетската комора денеска на протест


Трети ден откако туристичко-угостителската комора започна со протести пред Министерството за финансии. Од денеска им се придружија и сметководителите. Под ...
| | веќе видена | слични
6 копии
5 копии
2 копии

По тринеделена пауза, од денеска угостителите повторно ги отворија кафеаните и кафулињата за гости. Овој пат само во отворените делови, односно на терасите на ...
| | веќе видена | слични

Со протестите пред Министерството за финансии и денеска пред Владата, угостителите од рестораните, кафулињата, ноќните клубови, рестораните за свадби, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Од 17,8 милиони евра, колку што тежи шестиот пакет на економски мерки, само за угостителството се предвидени 9,9 милиони евра и сметаме дека тоа е соодветен, ...
| | веќе видена | слични

Помош ќе добијат сите кои пред пандемијата работеле според законите изјави вицепремиерот Битиќи. Иако вчера од туристичко- угостителската комора побараа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерството за образование и наука соопшти дека како за сите останати реформски процеси, така и за Законот за учебници, консултира и го слуша мислењето на ...
сите 275 | | | веќе видена

Концерт на Македонската филхармонија, со кој ќе се одбележи годишнината од смртта на македонскиот револуционер Гоце Делчев, ќе се одржи вечерва. На програмата ...
сите 116 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 56 | | | веќе видена

Претседателот на државата Стево Пендаровски утре во 15 часот ќе го прими на средба лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски. Од кабинетот на ...
сите 283 | | | веќе видена

Неделата ќе остане да биде работен ден за некои трговски објекти. Угостителите пак, ќе работат во една смена од 10 до 18 часот. Работниците , ќе добијат 100 ...
сите 131 | | | веќе видена

Во последните 24 часа бројот на оздравени од коронавирусот е неколку пати повисок од бројот на заболени. Имаме 324 заразени, и 1.178 оздравени пациенти. По ...
сите 238 | | | веќе видена

Преговорите на Северна Македонија и Албанија за членство во Европската Унија треба да започнат што поскоро, за да се зачува кредибилитетот на процесот на ...
сите 182 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сметководителите и туристичко угоститетската комора денеска на протест

Од:
До кого (е-маил):
Порака: