Дали се употребени за гласање: На 20.000 двојни матични броеви разликата на последните избори беше 12.000 за СДСМ


По вчерашната афера што ја откри лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски се наметнуваат неколку прашања. Аферата „Мафија 2“ откри 20.000 лица кои имаат двојни ...
| | веќе видена | слични

Кражба на идентитети на граѓаните искористена за 215 лажни пасоши, двојни матични броеви, сомнително издадени околу сто илјади образци за издавање на изводи од ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот генерален секретар на Владата и доскоро висок владин службеник Драги Рашковски ја поминува првата недела во домашен притвор откако во петокот судот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Како што е веќе потврдено, откриени се многу помалку двојни матични броеви, а не 20.000 како што лаже ВМРО-ДПМНЕ и тие се веќе поништени или се во постапка за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски во изјава за медиумите денеска во Прилеп рече дека аферата „Мафија 2“ е продолжение на аферата „Мафија 1“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Аферата Мафија има ново продолжение а тоа е аферата Мафија 2. Според нашите информации доставени од свиркач основано се сомневаме дека постојат личности, ...
| | веќе видена | слични

ВМРО-ДПМНЕ тотално се загуби, го нашле Милошоски осуден во Германија за фалсификат да шири лажни вести за матични броеви. - велат од СДСМ. - ВМРО-ДПМНЕ е ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот Антонио Милошоски се сомнева дека „Аферата мафија 2“ вклучува матични броеви кои биле злоупотребувани за перење на пари, за подигнување на кредити, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вкупниот број на пациенти позитивни и суспектни на вирусот Ковид-19 кои се лекуваат на инфективните оддели во главниот град и во останатите болници низ земјава ...
сите 409 | | | веќе видена

Совршен систем не постои никаде во светот, ни во нашата држава. Ни денес не е совршено образованието и нема да биде во догледно време, но првиот чекор на ...
сите 334 | | | веќе видена

Од 9 илјади закажани термини за вакцинација против Ковид-19, вчера на пунктовите низ цела земја дошле 4.500 граѓани, кажа денеска министерот за здравство Венко ...
сите 130 | | | веќе видена

Бугарска црковна делегација, предводена од митрополитот врачански Григориј, денеска со владин авион замина за Израел за да го донесе во Бугарија благодатниот ...
сите 151 | | | веќе видена

Македонците се народ со богата лексика, со долга јазична традиција и со лексичко наследство кое не може да се оспори, порача премиерот Зоран Заев. Речникот е ...
сите 84 | | | веќе видена

Од првиот ден до денеска, спроведени се 3.280.000 вакцинации, над 2.260.000 наши сограѓани се вакцинирани со една доза, односно 21,5 отсто, а денеска ...
сите 453 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дали се употребени за гласање: На 20.000 двојни матични броеви разликата на последните избори беше 12.000 за СДСМ

Од:
До кого (е-маил):
Порака: