Се вадевме на името, а сега на односите со Бугарија


Основното јавно обвинителство Скопје поднесе обвинение против 11 луѓе за злоупотреби при издавање пасоши, соопшти ОЈО на 7-ми април за случајот познат како ...
| | веќе видена | слични

Аферата „Двојник“ е една од поголемите криминални афери во земјава која се случила во последниве години и отвори многу прашања за тоа како одредени криминални ...
| | веќе видена | слични

Пролетта и затоплувањето на времето донесе раздвижување на мигрантите од Африка и Далечниот Исток, низ македонска територија, предупредуваат граѓанските ...
| | веќе видена | слични

Потребно е преструктурирање на македонското општество, правење на поправедно општество, парите да се земат од оние кои профитираа од кризата, а не од ...
| | веќе видена | слични

Во најновиот извештај на Европол, Македонија и македонските државјани се спомнати во делот на шверцувањето хероин и цигари во земјите од ЕУ. Според професор ...
| | веќе видена | слични

Економскиот експерт Бранимир Јовановиќ, кој сега работи во Виенскиот институт за меѓународни економски студии, изјави дека проекциите на неговиот институт за ...
| | веќе видена | слични

Во објава под наслов „Црногорскиот кинески автопат“ германскиот неделник Ди Цајт денес излезе со реално прикажување на состојбите околу изградбата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

10.000 граѓани досега се вакцинирале во салата "Билјанини извори" во Охрид кој е пункт за имунизација за граѓаните од Југозападот. Денеска на вакциналниот ...
сите 463 | | | веќе видена

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 538 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 510 | | | веќе видена

Во Србија веќе се вакцинирани над 4 милиони граѓани против корона вирусот или точно 4.013.265 лица, а двете дози ги примиле 1 741 148 Срби, објави Б92 . ...
сите 519 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Се вадевме на името, а сега на односите со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: