Заврши процедурата, Шпаркасе и Охридска банка официјално заедно

Време зa читање: 2 минути Дигиталното банкарство, станува сè поинтересна област за нови “необанки” и инвеститори на ризичен капитал. Сепак, монетирањето на ...
| | веќе видена | слични

Стопанска банка а.д. Битола и во првиот квартал од 2021 година го продолжи трендот на остварување позитивни финансиски резултати. Иако повеќе од една година ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Финтек е сила самa по себе и веќе голем дел од секојдневниот живот. Само во 2020 година, 4,1 милијарди американски долари беа внесени ...
| | веќе видена | слични

Останато

Ставовите на претседателот Стево Пендаровски за настаните од 27 април се кристално јасни на македонската јавност и тие воопшто не зависеа од средбата со ...
сите 267 | | | веќе видена

За прв пат од март лани, кога избувна пандемијата, во Израел сега има вкупно 985. Според порадотицте од израелското Министерство за здравство, во последните 24 ...
сите 689 | | | веќе видена

Претседателот на Владата на Република Македонија Зоран Заев, од денеска ја започнува европска работна агенда која опфаќа работни посети на Брисел, Мадрид и ...
сите 363 | | | веќе видена

Државниот архив на Република Северна Македонија и државната агенција „Архиви“ на Република Бугарија заедно ќе објават збирка документи и писма на некои ...
сите 113 | | | веќе видена

Вакциналните пунктови имаат толеранција за граѓаните кои ќе го испуштат терминот за вакцинирање. „А1он„ од Министерството за здравство побара објаснување како ...
сите 159 | | | веќе видена

Додека ние објавуваме скандал со набавка на противпожарна скала од 1.7 милиони евра, двојно повеќе од таа во Загреб, замислете зетот на секретарот на Шилегов ...
сите 211 | | | веќе видена

Синоќа на подрачјето на Центар полициски службеници од СВР Скопје привеле малолетник од Скопје, затоа што физички нападнал полициски службеници кои извршувале ...
сите 288 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заврши процедурата, Шпаркасе и Охридска банка официјално заедно

Од:
До кого (е-маил):
Порака: