Прометот во индустријата во февруари 2021 година, во однос на февруари лани бележи намалување од еден отсто

Прометот во индустријата во февруари 2021 година, во однос на февруари лани бележи намалување од еден отсто, во однос на претходниот месец има раст од 3,8 ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Бројот на наставниците и соработниците во високообразовните установи во Македонија во академската 2020/2021 година е 4.288, соопшти Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Од вкупниот број наставници и соработници, 3 074 или 72 проценти се наставници и 1 214, т.е. 28 отсто се соработници во наставата. Бројот на наставнички и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии
2 копии

Компјутерското програмирање и консултантски услуги повторно се најдоа на врвот на листата на највисоки просечни плати исплатени во февруари годинава Фирмите од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Швајцарија планира да им дозволи на децата од 12 до 15 години да примат вакцина против ковид-19. Швајцарија на 4 јуни ја одобри вакцината на „Фајзер“ за ...
сите 432 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 125 | | | веќе видена

Дојде во Гостивар, нервозно ме нападна, ме навредуваше се посрамоти и си отиде. Министерот кој потпиша македонски пасоши на балкански нарко босови, а нема за ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Прометот во индустријата во февруари 2021 година, во однос на февруари лани бележи намалување од еден отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: