Дваесет отсто од пријавените не дошле на вакцинација – ќе имаат ли можност повторно да се пријават?


Околу 20 проценти од граѓаните не се појавиле на терминот за вакцинација. Од 18.925 термини закажани за вакцинација, 3.407 термини не се реализирани. Причините ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во земјава пристигнаа десет илјади и 530 дози од вакцината „Фајзер“.Вакцините од денеска ќе бидат распределени по вакциналните пунктови во државата, каде се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии
3 копии

Палестинските власти нарачале вкупно 4,5 милиони дози од вакцините против коронавирусот на „Фајзер“/„БиоНТек“ и „Спутник В“, изјави денеска палестинската ...
| | веќе видена | слични

Палестинските власти нарачале вкупно 4,5 милиони дози од вакцините против корона вирусот на „Фајзер“/„БиоНТек“ и „Спутник В“. Не е јасно кога пратките ќе ...
| | веќе видена | слични

-Не е јасно кога пратките ќе почнат да пристигнуваат, изјави министерката за Палестинското радио, но додаде дека најверојатно ќе пристигнат во блиска иднина. ...
| | веќе видена | слични

За шест дена треба да пристигнат уште 10 000 дози вакцини од производителот Фајзер купени преку директни преговори со производителот. Надлежните од здравството ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Му дојде редот и на министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски. Тој ги повикува медиумите на пунктот во спортската сала на СОУ „Перо Наков“ (поранешна ...
сите 369 | | | веќе видена

Одговарајќи на новинарско прашање во врска со обвинувањата на министерката Мила Царовска дека ВМРО-ДПМНЕ го опструира законот за дигитални учебници, ...
сите 312 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Најмалку 40 лица загинаа, а 50 се повредени во израелските воздушни напади врз појасот Газа денеска, соопштија здравствените власти во палестинската енклава. ...
сите 366 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дваесет отсто од пријавените не дошле на вакцинација – ќе имаат ли можност повторно да се пријават?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: