Од утре вакцинација со новите дози на “Фајзер“


3 копии

Познатиот бугарски филантроп д-р Милен Врабевски преку социјалната мрежа Фејсбук соопшти дека македонските граѓани од денеска ќе можат да закажуваат термин за ...
| | веќе видена | слични

Со пристигнувањето на втората пратка вакцини од Астра Зенека, во Дебар продолжи имунизацијата на повозрасната популација. -Со оваа пратка имаме на располагање ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Уште пред три недели пративме допис до Владата на што ни одговорија дека секако ќе бидеме земени предвид како една од приоритетните групи за вакцинација без да ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес-конференција пред А1 арената „Борис Трајковски“ изјави дека лицата со ретки болести ќе се вакцинираат ...
| | веќе видена | слични

 Стравуваме што би се случило и затоа инсистираме да бидеме ставени во приоритетните групи за вакцинација, апелираат од Националната алијанса за ретки болести. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во спортската сала А1 Арена - Борис Трајковски вчера започна вакцинацијата на пратениците со вакцината „Спутник В“, додека паралено продолжи и вакцинацијата на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре вакцинација со новите дози на “Фајзер“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: