Оштетени штедачи: Правото е на наша страна, правдата на крајот ќе победи


Утре Уставниот суд повторно ќе расправа за иницијативата за оценка за уставноста и законитоста на член 163 став 3 од Законот за банки. Здружението на оштетени ...
| | веќе видена | слични

По неколку одложување, Уставниот суд денеска ја разгледа и ја прифати иницијативата на Здружението на оштетени физички и правни лица од Еуростандард банка, со ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Здружението на оштетени физички и правни лица од Еуростандард банка „Правда за штедачи” им честита на уставните судии за поведената постапка по нивната ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Уставниот суд на Република Северна Македонија, по одржаното продолжение на IX-та седница расправајќи по точките од дневниот ред одлучи да поведе постапка за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пендаровски ја покажа својата слаба позиција и немање на конкретен став, притисокот на Зоран Заев е преголем и претседателот Пендаровски не може да се држи до ...
сите 364 | | | веќе видена

Главна тема на владината седница денеска ќе биде олабавувањето на мерките воведени поради ковид пандемијата. Она што го предлага кризниот штаб е полицискиот ...
сите 615 | | | веќе видена

По првиот ден на посетата на премиерот Зоран Заев и македонската делегација во Брисел во пресрет на јунскиот ЕУ самит каде Северна Македонија сè уште се надева ...
сите 402 | | | веќе видена

Претседателката на Грузија, Саломе Зурабишвили, која е во официјална посета на Република Македонија и нејзиниот домаќин, претседателот Стево Пендаровски, ...
сите 85 | | | веќе видена

„Владата на СДСМ не прекинува со сомнителни тендери и воопшто не губи време. Иако повеќе Драги Рашковски како искусен тендераш, не е Генерален секретар во ...
сите 134 | | | веќе видена

Во земјава од вчера почна помасовна имунизација на населението. Покрај во Скопје во уште неколку поголеми града почнаа на функционираат регионални вакцинални ...
сите 94 | | | веќе видена

Да бидеме искрени пред граѓаните, тие добро ги следат сите чекори наши како политичари и вреди да се спомне дека доколку барем за миг ВМРО-ДПМНЕ и ...
сите 135 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени штедачи: Правото е на наша страна, правдата на крајот ќе победи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: