Било пандемија, па државата го одложи штедењето на енергија


4 копии

Левица, по анонимни дојави од повеќемина поранешни и сегашни вработени во фабриката Дрекслермаер, лоцирана близу Кавадарци (ДММ), дојде до сознанија дека, во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Потпишан e договор за државна помош со Дрекслмајер. Станува збор за нова инвестиција во Кавадарци и Куманово во вредност од 16 милиони евра и околу 1.000 нови ...
| | веќе видена | слични

Левица објави дека Дракслмајер планира следната година да отпушти 2.000 до 3.000 работници, откако денеска во Владата беше потпишан договор за државна помош со ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Договор за државна помош од 16 милиони евра денеска потпиша Владата со германската компанија „Дрекселмајер“ со кој е предвидено изградба на нова производствена ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и управителите ...
| | веќе видена | слични

Германската компанија „Дрекселмаер“ чија дејност е производство на кабелски сетови, комплетни електрични системи за „Ауди“, БМВ, „Бугати“, „Кадилак“, „Јагуар“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Заменикот на претседатеот на Владата задолжен за економски прашања, координација на економските ресори, Фатмир Битиќи и управителите на Дрекслмајер, Јозеф ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 392 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена

СЕ ОТВОРИ ЈУЖНАТА ГРАНИЦА ЗА МАКЕДОНЦИТЕ Се отвори конечно грчката порта за македонските граѓани, откако многу Макледонци уште рано утринава тргнаа, но не ...
сите 251 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Било пандемија, па државата го одложи штедењето на енергија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: