Расте притисокот во ковид центрите во Македонија

Министерот за здравство Венко Филипче по утринскиот состанок со директорите на ковид центрите посочува дека постепено се намалува бројот на приемите на болните ...
| | веќе видена | слични

Полека стигнува третиот бран на Ковид 19 во Прилеп. Попушта огромниот притисок кој го имаше здравствениот систем подолг период наназад, каде поради големата ...
| | веќе видена | слични
7 копии

На редовниот утрински состанок со директорите на ковид – центрите во Скопје ја разгледавме состојбата со пополнетоста на болничките капациети. Иако во ...
| | веќе видена | слични

Останува притисокот врз болниците и понатаму, пишува во објавата на Фејсбук, министерот за здравство Венко Филипче, напоменувајќи дека состојбата и понатаму е ...
| | веќе видена | слични

Министерот за здравство Венко Филипче утрово информираше дека иако изминативе денови има благ пад на бројот на приеми во болниците, сепак ситауцијата и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Расте притисокот во ковид центрите во Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: