Кој кого ќе апси пред да одлучи судот


4 копии

Петтиот сет на економски мерки, иако задоцни сепак ќе даде позитивни ефекти за зачувување на работните места и отварање на фабричките хали, е ставот на ...
| | веќе видена | слични

Талат Џафери , претседател на Собрание до опозицијата „Три месеци ме тупите“ Бисера Костадиновска Стојчевска , пратеничка од СДСМ до оние што ја критикуваа што ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во реакција по потпишувањето на указите за законите што вчера беа изгласани во Собранието вели дека ...
| | веќе видена | слични

„Најважно е што се донесе пакетот мерки, кои ќе помогнат да се справиме со пандемијата“, вели универзитетскиот професор Никола Дујовски за вчерашниот настан во ...
| | веќе видена | слични

„Начинот на кој се направи сето она вчера во Собранието покажува дека сме незрела демократија, нивото на политичка култура не е на високо ниво, тоа покажува и ...
| | веќе видена | слични

„Несекојдневната состојба од вчера придонесе за продлабочување на тензиите меѓу власта и опозицијата. Нашата држава продолжува да ја храни тензичноста меѓу ...
| | веќе видена | слични

„Вчерашниот потег во Собранието е еклатантен пример за тоа дека во нашата држава продолжува да се храни онаа тензичност меѓу политичките партии, веќе подолг ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 257 | | | веќе видена

Креативните идеи од ЕУ се последна надеж за отстранување на бугарското вето, оптимист е премиерот Зоран Заев дека во јуни Македонија ќе ги почне преговорите со ...
сите 564 | | | веќе видена

Немало крвава престрелка во Ченто со убиени, туку сообраќајна незгода. Со вакво објаснување, доцна вечерва излезе МВР, а откако десетина портали објавија дека ...
сите 85 | | | веќе видена

Во најсмртоносниот поединечен напад, откако на почетокот на неделава избија судири со Хамас во Газа, загинале две жени и осум деца, пренесува агенцијата АП, а ...
сите 342 | | | веќе видена

Актерката Амернис Нокишиќи -Јовановска, објави видео на Инстаграм ден по Рамазан Бајрам во кое додека таа е на фризер, двајцата вработни во фризерницата и ја ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кој кого ќе апси пред да одлучи судот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: