ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СИТЕ НАД 30 ГОДИНИ - Јужна Кореја „пресече“ за АстраЗенека

Јужна Кореја продолжува со вакцинацијата на лица под 60-годишна возраст со вакцината на АстраЗенека. Корејската агенција за контрола и превенција на болести ...
| | веќе видена | слични

Во Велика Британија, научници од таа држава денеска започнаа истреажување со кое поранешните пациенти со Ковид-19 повторно ќе бидат изложени на коронавирусот, ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Британски научници денес започнаа тест со кој поранешните пациенти со Ковид-19 повторно ќе бидат изложени на коронавирусот, со цел да се испита имунолошкиот ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Британските научници денеска почнаа истражување со кое поранешни пациенти заболени од Ковид-19 повторно ќе бидат изложени на коронавирус за да го испитаат ...
| | веќе видена | слични

Една доза од вакцината против ковид-19 не гарантира дека нема да се заразите од болеста. Претседателот на Комисијата за заразни болести доктор Жарко Караџовски ...
| | веќе видена | слични

Добрата вест доаѓа од Велика Британија, каде за првпат официјално е препорачано сите бремени жени во било кој момент од бременоста можат и треба да примат ...
| | веќе видена | слични

Во вторник ќе се знае каде ќе се ревакцинираат македонските граѓани кои ја примија првата доза Астра Зенека во Србија. На прашањата на Сител дали ги добиле ...
| | веќе видена | слични

Извршниот директор на компанијата „Фајтер“, Алберт Боурла, изјави дека на луѓето „веројатно“ ќе им биде потребна трета доза од вакцината против коронавирусот ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Луѓето кои веќе го прележале Ковид-19 не се целосно заштитени од повторна инфекција, предупредува нова студија на американски научници. Истражувачи од ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бележиме тренд на намалување на новозаразените пациенти со ковид-19, а има и значително празнење на болниците, рече министерот за здравство Венко Филипче на ...
сите 391 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израелската армија уништи објект на военото разузнавње на Хамас во Газа, од појасот Газа ракети кон градот Бер Шева. Палестинските радикали утрово продолжија ...
сите 280 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ЌЕ СЕ ВАКЦИНИРААТ СИТЕ НАД 30 ГОДИНИ - Јужна Кореја „пресече“ за АстраЗенека

Од:
До кого (е-маил):
Порака: