35 починати и 1136 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Коронавирусот во Србија е потврден кај 2.846 лица во последните 24 часа, а во исто време, 39 пациенти починале како последица на овој вирус. Тестирани се ...
| | веќе видена | слични
4 копии
10 копии

По мини пикот на новозаболени од Ковид-19 на почетокот на неделава, последните бројки на новодијагностицирани бележат тренд на намалување, па така според ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Последните бројки на новодијагностицирани бележат тренд на намалување, па така според вчерашната статистика регистрирани се 890 нови случаи на инфицирани со ...
| | веќе видена | слични

Македонија е во врвот на Европа според бројот на починати од Ковид-19 на еден милион жители, а на дното според бројот на вакцинирани. Но, министерот за ...
| | веќе видена | слични

Изминативе денови во земјава е забележано намалување на бројот на новозаразени, надлежните велат дека бранот стивнува полека, но се уште има приеми во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 520 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 354 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 665 | | | веќе видена

Пратеничката даниела Маркоска од редовите на СДСМ истакна дека Владата е посветена на помош и поддршка на компаниите со цел одржување на ликвидноста и ...
сите 190 | | | веќе видена

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
сите 398 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 164 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

35 починати и 1136 нови случаи на КОВИД-19 во земјава

Од:
До кого (е-маил):
Порака: