Драматичен апел на германските научници: Политичари, под итно направете нешто

Германија со недели се бори со третиот бран на пандемијата од коронавирус и досега може да се каже дека не ја добива битката. Ова е потврдено со најновите ...
| | веќе видена | слични

Во Словенија пет лица починаа од последици од ковид-19 во последните 24 часа, а регистриран е број од 860 новозаразени. Веста што доаѓа од таа држава е дека ...
| | веќе видена | слични
2 копии
6 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел апелираше денеска на пратениците да одобрат нови овластувања кои ќе и овозможат да воведе рестриктивни мерки и полициски ...
| | веќе видена | слични
13 копии

Германската канцеларка Ангела Меркел денеска ќе ја прими вакцината на Астра Зенека против коронавирусот. Според германскиот дневен весник „Велт“, политичарката ...
| | веќе видена | слични

Германската канцеларка Ангела Меркел во петок ќе се вакцинира против коронавирусот со вакцината на „Астра Зенека“, пренесува „Велт“. Германската канцеларка ...
| | веќе видена | слични

Помалку од еден кревет е слободен на одделите за интензивна нега во белгиските болници, предупреди Министерството за здравство. Според статистиките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторот на пратеничката група на СДСМ Јован Митрески денеска ги повика пратениците од опозициската ВМРО-ДПМНЕ повторно да ги поднесат интерпелациите за ...
сите 520 | | | веќе видена

Според последните информации од Министерството за здравство активни се 18.469 случаи на заразени со Ковид-19. Министерот за здравство оцени дека рестриктивните ...
сите 665 | | | веќе видена

Кривичните пријави поднесени од ВМРО-ДПМНЕ и Левица против собранискиот спикер Талат Џафери и двајцата пратеници од власта кои во скафандер дојдоа на гласање ...
сите 354 | | | веќе видена

Пратеничката даниела Маркоска од редовите на СДСМ истакна дека Владата е посветена на помош и поддршка на компаниите со цел одржување на ликвидноста и ...
сите 190 | | | веќе видена

Нашата држава веќе има изготвено сертификат, по насоки на ЕУ, со посебен код кој ќе послужи на граѓаните да патуваат во Грција, откако тамошните власти ќе ...
сите 398 | | | веќе видена

Работодавачите и самостојните вршители на дејност ќе можат од денеска до 30 април да аплицираат за мерката од Петтиот пакет мерки – Финансиска поддршка за ...
сите 240 | | | веќе видена

Лице кое ги обединува аферите Мафија 1 и 2 е Седат Пекер, тој имал лична карта со украден идентитет – Џедан Ахмедовски, а тој Џедан Ахмедовски имал и втор ...
сите 164 | | | веќе видена

Целта е да се открие дали полицијата применува неуставна или незаконска полициска контрола Главниот правобранител на САД Мерик Гарленд најави дека отворил ...
сите 124 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека во моментов нема потреба од ребаланс, бидејќи ликвидноста и приходната страна на Буџетот се ...
сите 72 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Драматичен апел на германските научници: Политичари, под итно направете нешто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: