Борисов го повика Трифонов да состави влада – ќе му позајми 10 пратеници

Лидерот на победничката партија ГЕРБ на парламентарните избори, Бојко Борисов, се понуди со 10 пратеници да го поддржи Слави Трифонов, лидерот на “Има таков ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии

Даниел Митов ќе биде најверојатно номиниран за нов бугарски премиер од партијата ГЕРБ, која доби најмногу гласови на парламентарните избори, пишува бугарскиот ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Откако стана јасно, а и самиот изјави дека нема да седне на премиерската фотелја како предлог на победничката ГЕРБ, Бојко Борисов најави дека партијата ќе ...
| | веќе видена | слични

ГЕРБ ќе го предложат Даниел Митов за нов премиер, потврдиле партиски извори за софиски „24 часа“. Претходно лидерот на победничката партија ГЕРБ, Бојко Борисов ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 139 | | | веќе видена

Пратеничката на СДСМ, која позитивна на Ковид-19 дојде во Собранието да гласа за антикризните мерки, Бисера Костадиновска Стојчевска, во емисијата „24 анализа“ ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Борисов го повика Трифонов да состави влада – ќе му позајми 10 пратеници

Од:
До кого (е-маил):
Порака: