Српскиот епидемиолог Тиодоровиќ: На пат сме кон катастрофа- болниците преполни, нема место за попуштање на мерките

3 копии

Член на медицинскиот дел на Кризниот штабво Србија, епидемиологот Бранислав Тиодоровиќ, оцени дека последната промена во мерките не е концесија, туку ...
| | веќе видена | слични

Во Србија се затворени сите угостителски објекти, трговски центри, сите продавници освен прехранбените, кината, музеите, галериите, козметичките и фризерските ...
| | веќе видена | слични

На предлог на Кризниот штаб, Владата на Федерација Босна и Херцеговина издаде наредба со која од утре се ограничува движењето на цела територија на ФБиХ од 21 ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поради зголемен број на заразени лица, особено на младата популација и нивните семејства, Кризниот штаб на Куманово апелираше до граѓаните и до сопствениците ...
| | веќе видена | слични

Во Република Српска сите угостителски и други услужни објекти ќе бидат затворени во следните седум дена, а сите ученици од денеска ќе се префрлат на часови ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ и претседател на Комисијата за надворешна политика Антонио Милошоски денеска соопшти дека за среда во 15:00 часот ќе закаже седница на ...
сите 402 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче јавноста секојдневно го гледа во темен костум и бела кошула на честите прес-конференции кога информира за сите ...
сите 118 | | | веќе видена

Дваесет и еден нов случај на Ковид-19 од направени 4370 тестирања, еден починат и седум оздравени пациенти се регистрирани вчера. На инфективните одделенија во ...
сите 662 | | | веќе видена

Цела Македонија со нетрпеливост и возбуда ја чека недела, кога во 18.00 часот, македонската фудбалска репрезентација ќе го има својот прв настап на едно големо ...
сите 434 | | | веќе видена

Бугарија даде и дава безброј докази за добра волја, за желба за плоден политички дијалог, но потребно е да се одговори на ист начин, а не да се води жестока, ...
сите 76 | | | веќе видена

Блокадите што ги организира ВМРО-ДПМНЕ имаат една причина, а причината е нетранспарентноста на власта и тајните преговори кој што двоецот Заев-Бучковски ги ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Српскиот епидемиолог Тиодоровиќ: На пат сме кон катастрофа- болниците преполни, нема место за попуштање на мерките

Од:
До кого (е-маил):
Порака: