Пописот 2021 ќе се спроведе, гаранција се строгите протоколи, порача портпаролот на Владата


Сите активности се одвиваат во насока на тоа дека Пописот 2021 ќе се спроведе. Гаранција дека нема да има потреба од одлагање е строгиот протокол, кој што се ...
| | веќе видена | слични

Сите активности за почеток на пописот на 1 април се одвиваат тековно и не постои сомнеж дека пописот ќе се одложи, изјави директорот на Државниот завод за ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта и понатаму продолжува по секоја цена да го турка пописот. Иако бројот на заразени и починати од КОВИД-19 се од ден на ден расте, за власта тоа не е ни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски и портпаролот на Владата на Македонија, Муамет Хоџа денеска одржаа заедничка прес-конференција на ...
| | веќе видена | слични

„Попишувачите ќе бидат безбедни за граѓаните, а би било уште подобро доколку има можност да се вакцинираат. Би се согласиле да се одложи попишувањето на терен ...
| | веќе видена | слични

Директорот на Државниот завод за статистика Апостол Симовски денеска апелираше до граѓаните да не подлегнуваат на повиците за бојкот и неучество на пописот, ...
| | веќе видена | слични

На прес конференција од Владата, тој рече дека политичарите кои стојат зад идејата за бојкот имаат намера да ја уназадат државата, и ги повика граѓаните, со ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Пописот ќе се спроведе. Овие дезинформации кои ги слушате се токму од овие центри кои пред малку ги набројав. Никој никому не рекол дека пописот ќе биде ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

СДСМ, Заев, Филипче и функционерите на СДСМ кога веќе не можат да ги излажат граѓаните, пробуваат на своите членови да им стават розови очила. Венко Филипче ...
сите 175 | | | веќе видена

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 529 | | | веќе видена

Италија има моќен почеток на Европското првенство, а најголем виновник за тоа е Роберто Манчини кој создаде тим во фантастичен дух, Азурите делуваат како ...
сите 111 | | | веќе видена

Бидејќи Општина Охрид, Општона Струга, нити пак Министерството з атранспорт и врски не ги објавија јавно краткотрајните договори за закуп на плажи на ...
сите 79 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пописот 2021 ќе се спроведе, гаранција се строгите протоколи, порача портпаролот на Владата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: