Амбасадорите на земјите членки од ЕУ со поддршка за имплементација на владиниот план за борба против корупцијата

Заменик-претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, одржа работен состанок ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Љупчо Николовски Путерот, како путер низ раце му се промакнале низ државните институции 464 договори во 4 очи за набавки за кои се потрошени 11 милиони евра. ...
| | веќе видена | слични

Како путер низ раце му се излизгале државните институции кои потпишале 464 договори за набавки во 4 очи, за кои се потрошени 11 милиони евра, обвинува ...
| | веќе видена | слични

Додека Љупчо Путерот лови расипан путер, министрите и директорите штанцале договори во 4 очи. Од тие 11 милиони евра дадени во четири очи, само 2.4 милиони ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Вицепремиерот задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, на граничниот премин Табановце, одржа ...
| | веќе видена | слични

Потпишувањето на договори во вредност од 11 милиони евра за нетранспарентни јавни набавки може да се случи само во земји каде Генералниот секретар на Владата ...
| | веќе видена | слични

 Го дотераа народот на просјачки стап, за да можат да си прават договори во 4 очи.  Додека министерот Љупчо Николовски Путерот им ги брои чашите со вода на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Додека министерот Љупчо Николовски Путерот им ги брои чашите со вода на министрите и кафињата што и беше негова изјава како дел од заложбата за борба против ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ПРОВОКАЦИИ ОД БУГАРИЈА, ВЛАДАТА ВЕЛИ ТОА Е ПРОТИВ ДОБРОСОСЕДСТВОТО Целата историска наука во Македонија се заснова на лаги и фалсификат, изјави проф. Кирил ...
сите 600 | | | веќе видена

„Секојдневно се потврдува разликата помеѓу одговорниот, државнички однос на СДСМ и деструктивноста на ВМРО-ДПМНЕ предводена од Христијан Мицкоски. Додека СДСМ ...
сите 232 | | | веќе видена

Од опозициската ВМРО-ДПМНЕ реагираат на како што велат неспособноста на Филипче и Заев, која според оваа партија, резултира со бројка од околу 20 илјади ...
сите 123 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Амбасадорите на земјите членки од ЕУ со поддршка за имплементација на владиниот план за борба против корупцијата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: