Малески: Македонија нема средновековно минато, геополитиката ја создаде македонската нација

Професорот и првиот министер за односи со странство во независна Македонија, Денко Малески во колумна за бугарската агенција БГНЕС изразува загриженост од ...
| | веќе видена | слични

Само еден ден откако Зоран Заев доби нов мандат на чело на СДСМ стигнаа првите работни задачи што треба да ги исполни. Тоа се разбира е Бугарија и она што ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, бил во право кога тврдеше дека премиерот Зоран Заев му ветил на Борисов дека Македонија ќе исполни сè што бараат ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарија нема да и дозволи влез на Македонија во Европската Унија се додека не се испорача се што е ветено кога се потпишуваше договорот за добрососедство и ...
| | веќе видена | слични

Драги мои, без оглед на сѐ, си дадов збор на самиот себеси (а некако сум во фаза кога ми се чини дека е многу важно да го држам за збор оној некој или онаа ...
| | веќе видена | слични

Министерката за надворешни работи Екатерина Захариева, изјави дека владата во Скопје се обидува да ја негира нашата заедничка историја и затоа имаме ...
| | веќе видена | слични

Владата во Скопје се обидува да ја негира нашата заедничка историја и затоа имаме спор, обвини министерката за надворешни работи на Бугарија Екатерина ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

„Ве молам. Билатералните прашања да се решаваат билатерално, без блокирање на напредокот на целата Европска унија. Да размислиме стратегиски и да сфатиме: ...
сите 397 | | | веќе видена

„Пред три години, Владата предводена од СДСМ и премиерот Зоран Заев презеде одговорност, влезе одлучно во процесите и испиша нова историја. Денешниот ден во ...
сите 161 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, придружуван од заменик-претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Никола Димитров, се сретна со Aн Линде, министерката за ...
сите 485 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малески: Македонија нема средновековно минато, геополитиката ја создаде македонската нација

Од:
До кого (е-маил):
Порака: