Заев: Не повикав и не побарав широка коалиција


Меѓународниот институт за блискоисточни и балкански студии ИФИМЕС ги анализира односите меѓу С. Македонија и Бугарија и претстојните избори кај нашиот источен ...
| | веќе видена | слични

Иако слободата на говорот е фундаментално човеково право и е темел на либералната демократија, се поставува прашањето кои се границите на слободата на ...
| | веќе видена | слични

На Бугарија и остануваат уште два месеци, рок во кој треба да ги регистрираат македонските здруженија. Комитетот на министри со Резолуцијата која ја донесе во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Словачкиот амбасадор во земјава Хенрик Маркуш денеска го поздрави објавениот план на Владата наречена „Агенда Европа дома”, којашто, како што рече, е вистински ...
| | веќе видена | слични

Македонија - политизација и етнизација Пописот на населението во Македонија ќе се одржи од 1 до 21 април, а во периодот меѓу 1 и 15 март се попишуваа сите лица ...
| | веќе видена | слични

Седум пратеници од помалите политички партии, и од власта и од опозицијата, предлагаат измени и дополнувања на Изборниот законик, а предлогот вчера го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 288 | | | веќе видена

Барањата за живи свирки и свадби ќе бидат разгледувани во понеделник, најави денеска министерот за здравство Венко Филипче. Комисијата за заразни болести ќе ги ...
сите 285 | | | веќе видена

Нашиот случај е тест за Европската Унија дали ние во регионот на Западен Балкан ќе можеме да и веруваме на ЕУ и дали ветувањето за европската перспектива на ...
сите 552 | | | веќе видена

Во ковид центрите во болниците низ земјава во изминатите 24 часа е пријавено дека се лекуваат вкупно 344 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот, со ...
сите 481 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 190 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Заев: Не повикав и не побарав широка коалиција

Од:
До кого (е-маил):
Порака: