Митов: Македонија со нота до ОН да потврди дека нема територијални и малцински претензии кон Бугарија


Даниел Митов, поранешен министер за надворешни работи на Бугарија и кандидат за пратеник на претстојните избори од коалицијата ГЕРБ-СДС, ѝ испорача нови барања ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов со нова отровна стрела кон Македонија, овојпат упатена кон премиерот Зоран Заев и кон ...
| | веќе видена | слични

На сериозна, а не на импулсивна дебата повикуваат поранешните уставни судии Бајрам Положани и Трендафил Ивановски откако во јавноста се отвори темата дали ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот активист од Бугарија, Атанас Кирјаков-Војводата, реагира за изјавата на експремиерот Љупчо Георгиевски дека Гоце Делчев и другите македонски ...
| | веќе видена | слични

Во своето гостување во Дневникот на Сител претседателот на Социјалистичката партија на Македонија Љупчо Димовски по повод објавената листа со македонски високи ...
| | веќе видена | слични

Сер Љубчо Георгиевски, ние етничките Македонци кои сме родени, живееме и работиме во Пиринскиот дел од Македонија, сме напишале и печателе во печаниците во ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот активист Атанас Кирјаков-Војводата од Благоевград му реплицира на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, кој ги повика ...
| | веќе видена | слични

Врз основа на официјалните податоци објавени на веб-страницата на бугарската Централна изборна комисија, во Македонија се пријавиле едвај 328 луѓе со бугарски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Според новиот изборен законик усогласен меѓу СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ - независни советнички групи ќе треба да соберат потписи од 2 проценти од вкупниот број на ...
сите 389 | | | веќе видена

Ете, тоа е голем клуб. Баерн Минхен одвои 1,1 милиони евра како помош за настраданите во поплавите во Германија, а посебно во Баварија. Во текот на изминатите ...
сите 317 | | | веќе видена

Министерството за здравство информира, согласно податоците од Институтот за јавно здравје: Во последните 24 часа се направени 3.569 тестирања, а регистрирани ...
сите 482 | | | веќе видена

Некогаш специјален јавен обвинител, денеска затвореник - Катица Јанева е спроведена во „Идризово“на отслужување на седумгодишна затворска казна за случајот ...
сите 99 | | | веќе видена

Охрид, 21. јули 2021 (ОХРИДПРЕС) – Стабилна е епидемиолошката состојба до COVID -19 во Охрид. Во модуларната болница веќе нема хоспитализирани пациенти, градов ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Митов: Македонија со нота до ОН да потврди дека нема територијални и малцински претензии кон Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: