Кирјаков: Кога Бугарија ќе ја регистрира ОМО „Илинден“, Македонците со бугарски пасош ќе гласаат за неа

Македонскиот активист Атанас Кирјаков-Војводата од Благоевград му реплицира на бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов, кој ги повика ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот активист од Пиринска Македонија, Атанас Кирјаков, излезе со платформа за културна и економска автономија на Пиринска Македонија. „Мојата визија и ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот новинар, политичар и дипломат Велизар Енчев, кој на претстојните избори е кандидат на „БСП за Бугарија“, ги смета за „историски неуспех“ и ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Во пресрет на предизборната кампања во Бугарија, сигурно е дека пет партии ќе учествуваат во работата на следниот бугарски Парламент и засега две имаат ...
| | веќе видена | слични

„Заедничката историја“ и „Говорот на омрза во Македонија против Бугарија“ се најдоа во предизборната програма на ГЕРБ, владеачката партија на премиерот на ...
| | веќе видена | слични

По теркот на експремиерот Љупчо Георгиевски и неговиот план за надминување на ќорсокакот во македонско-бугарските односи, и македонскиот активист од Бугарија, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Премиерот Зоран Заев има повеќе информации од нас и тврдам дека ова е најисправниот пат за државата. Обидите што побрзо да се интегрираме во Европа се ...
| | веќе видена | слични

Бугарскиот вицепремиер и министер за одбрана Красимир Каракачанов со нова отровна стрела кон Македонија, овојпат упатена кон премиерот Зоран Заев и кон ...
| | веќе видена | слични

Македонскиот активист од Бугарија, Атанас Кирјаков-Војводата, реагира за изјавата на експремиерот Љупчо Георгиевски дека Гоце Делчев и другите македонски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Судијата Илија Трпков кој ги осуди т.н организатори на настаните од „27 април по втор пат повеќе верува на зборовите на Александар Василевски-Нинџа отколку на ...
сите 145 | | | веќе видена

Постојаниот координатор на Обединетите нации во Северна Македонија, Росана Дуџак, ја поздравува одлуката Охридскиот регион да не биде ставен на Листата светски ...
сите 237 | | | веќе видена

Во соседна србија во градот Врање продолжува трендот македонските државјани повеќе да се вакцинираат против ковид-19 од граѓаните на Врање. Според податоците ...
сите 367 | | | веќе видена

Албанија и понатаму е една од најкорумпираните земји во Европа, според Индексот за перцепција на корупција и други показатели, пренесува Ора њуз, повикувајќи ...
сите 227 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Кирјаков: Кога Бугарија ќе ја регистрира ОМО „Илинден“, Македонците со бугарски пасош ќе гласаат за неа

Од:
До кого (е-маил):
Порака: