Георгиевски доби лекција по историја – Експремиерот се извини (ВИДЕО)


Професорот и првиот министер за односи со странство во независна Македонија, Денко Малески во колумна за бугарската агенција БГНЕС изразува загриженост од ...
| | веќе видена | слични

Полицаец држи густо јаже во раката и повлекува зад себе човек со јамка околу вратот и со знак на градите на кој пишува „Пет колони“ и „Предавник“. Зад него оди ...
| | веќе видена | слични

Историчарот Драги Ѓоргиев, копретседател на македонско-бугарска историска комисија за историски образовни прашања и историчарот Петар Тодоров, член на ...
| | веќе видена | слични

Драги Ѓорѓиев и Петар Тодорв од мешовитиот македонско-бугарски комитет за историски прашања велат дека доколку една од страните на комисијата на крајот ...
| | веќе видена | слични

Изминативе недели, во македонската јавност се појавија неколку предлози или идеи како да се реши проблемот со Република Бугарија. Последната рунда на нудење ...
| | веќе видена | слични

Бугарија покажува груба сила кон Македонија со меѓународно најслаба позиција од сите нејзини соседи и има двојни стандарди во однесувањето кон Скопје и кон ...
| | веќе видена | слични

На Бугарската национална телевизија (БНТ) деновиве беше нападнат покојниот македонски историчар Бранко Панов, кој со својата научна работа има урнато безброј ...
| | веќе видена | слични

Бугарија покажува груба сила кон Македонија и има двојни стандарди во однесувањето кон Скопје и кон другите земји во регионот, оценува аналитичарот Жарко ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцинацијата се одвива непречено на сите пунктови низ државата. Вкупно се аплицирани 175.348 дози вакцини, а ревакцинирани се 25.648 граѓани. Вчера вкупно се ...
сите 478 | | | веќе видена

Нашиот идентитет не е за преговори и никогаш нема да биде. Сé додека некој се обидува, а гледаме дека се обидува, македонскиот јазик и македонскиот идентитет ...
сите 687 | | | веќе видена

Голема грешка е Законот за легализација на дивоградбите и уште поголема членот 41. од тој закон со кој се запираат кривичните постапки против оние што беа ...
сите 101 | | | веќе видена

Во последните 24 часа се направени 2.598 тестирања, а регистрирани се 123 нови случаи на КОВИД-19, соопшти МИнистерството за здравство. Најмногу новозаболени ...
сите 293 | | | веќе видена

Владата предводена од СДСМ продолжува со помош и поддршка за домашната економија, истакна портпаролката на СДСМ Богданка Кузеска. Таа потсети дека се објавени ...
сите 170 | | | веќе видена

Израел се подготвува да почне копнена офанзива против палестинските милитанти ..Десетини резервни единици од падобранската, пешадиската и оклопната бригада на ...
сите 184 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Георгиевски доби лекција по историја – Експремиерот се извини (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: