Ѓорѓиев и Тодоров: Ако има само еден победник во историската комисија, спорот ќе биде уште посилен

Драги Ѓорѓиев и Петар Тодорв од мешовитиот македонско-бугарски комитет за историски прашања велат дека доколку една од страните на комисијата на крајот ...
| | веќе видена | слични

Историчарот Драги Ѓоргиев, копретседател на македонско-бугарска историска комисија за историски образовни прашања и историчарот Петар Тодоров, член на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Пратеникот од Македонска алијанса за европска интеграција (МАЕИ), Васил Стерјовски, во обраќањето на денешната пленарна седница на албанскиот парламент се ...
сите 871 | | | веќе видена

Утре ќе се задржи многу топло време со натпросечни температури за овој период од годината, кои на места во југоисточниот дел од земјата ќе го надминат 40-тиот ...
сите 287 | | | веќе видена

Ахмети ја отвори вратата за промена на химната, знамето и грбот, а Заев потрча да ја затвори, но јавноста не му верува на премиерот. Јавноста го прими демантот ...
сите 130 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ѓорѓиев и Тодоров: Ако има само еден победник во историската комисија, спорот ќе биде уште посилен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: