Оштетени штедачи: Еуростандард е пример за тоа како да ограбиш банка без испукан куршум

За разлика од класичните сценарија за грабеж на банка, во случајот со Еуростандард банка грабежот бил изведуван на многу мирен, елегантен и културен начин. Еве ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трифун Костовски денеска го обвини Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка дека се служи со манипулативни податоци во однос на бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трифун Костовски, сопственик на поранешната Еуростандард банка најавува покренување кривична пријава за клевета против претседателот на Здружението на оштетени ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот и сопственик на Еуростандард банката во стечај Трифун Костовски реагира на соопштението на граѓанското здружение составено од оштетените штедачи на ...
| | веќе видена | слични

Еден од сопствениците на пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски, најавува дека ќе покрене пријава за клевета против претседателот на Здружението на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Повеќе од јасно е дека ова Здружение на оштетени штедачи, кои велат дека ги има 3.000 оштетени семејства, се служат со манипулативни податоци. Согласно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Целосно се согласуваме со претседателот Стево Пендаровски дека во нашата земја нема правда и дека законот за некого важи, а за некого воопшто не важи. Дека ...
| | веќе видена | слични

Од Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка целосно се согласуваат со претседателот Стево Пендаровски дека во нашата земја нема правда и дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бизнисменот и главен акционер во пропадната „Еуростандард банка“ Трифун Костовски денеска побара оставка од членовите на Антикорупциска комисија, поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Пријавените за вакцина најдоцна до понеделник ќе добијат термин, на кој пункт и во колку часот ќе бидат вакцинирани, тврди министерот за здравство Филипче. ...
сите 565 | | | веќе видена

Македонија и Албанија заеднички настапија кон Европската унија и порачаа дека не се за одвојување на пакетот меѓу двете земји во однос на процесот на ...
сите 632 | | | веќе видена

Последните вооружени престрелки низ Скопје се резултат на рачсистување на повеќегодишните несредени односи помеѓу наркомафијата, оценува поранешниот началник ...
сите 85 | | | веќе видена

Израел за 40 минути истрела 450 ракети кон Појасот Газа. Бројот на загинати Палестинци скокна на 119 луѓе. Меѓу жртвите има голем број малолетни деца и жени. ...
сите 341 | | | веќе видена

Не смееме 50 илјади граѓани, семејства да ги оставиме без покрив над глава и ние мора да носиме одлуки, решенија на проблемите кои се генерациски, изјави ...
сите 200 | | | веќе видена

Укинување на ограничувањето на работното време и на одлуката за забрана со работа во внатрешните делови на угостителските објекти или во најмала рака дозвола ...
сите 396 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени штедачи: Еуростандард е пример за тоа како да ограбиш банка без испукан куршум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: