Оштетени штедачи: Еуростандард е пример за тоа како да ограбиш банка без испукан куршум

Како е можно десетици милиони евра да исчезнат од банката „преку ноќ“!? Како е воопшто возможно 73 отсто од кредитното портфолио на правните лица во банката да ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трифун Костовски денеска го обвини Здружението на оштетени штедачи од Еуростандард банка дека се служи со манипулативни податоци во однос на бројот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Трифун Костовски, сопственик на поранешната Еуростандард банка најавува покренување кривична пријава за клевета против претседателот на Здружението на оштетени ...
| | веќе видена | слични

Бизнисменот и сопственик на Еуростандард банката во стечај Трифун Костовски реагира на соопштението на граѓанското здружение составено од оштетените штедачи на ...
| | веќе видена | слични

Еден од сопствениците на пропаднатата Еуростандард банка, Трифун Костовски, најавува дека ќе покрене пријава за клевета против претседателот на Здружението на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„Повеќе од јасно е дека ова Здружение на оштетени штедачи, кои велат дека ги има 3.000 оштетени семејства, се служат со манипулативни податоци. Согласно ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Целосно се согласуваме со претседателот Стево Пендаровски дека во нашата земја нема правда и дека законот за некого важи, а за некого воопшто не важи. Дека ...
| | веќе видена | слични

Од Здружението на оштетени штедачи на Еуростандард банка целосно се согласуваат со претседателот Стево Пендаровски дека во нашата земја нема правда и дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Бизнисменот и главен акционер во пропадната „Еуростандард банка“ Трифун Костовски денеска побара оставка од членовите на Антикорупциска комисија, поради ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Оштетени штедачи: Еуростандард е пример за тоа како да ограбиш банка без испукан куршум

Од:
До кого (е-маил):
Порака: