Откако сите сапуници на Заев завршија неуспешно, премиерот го прифаќа предлогот на Мицкоски за техничка влада


Кога пред речиси две недели лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски зборуваше за техничка влада која ќе подготви терен за фер избори, власта не прифаќаше. ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ, свесно и намерно со месеци во Собранието кочат важни законски решенија на штета на граѓаните и на државата. Како што претходно беа ...
| | веќе видена | слични

Координаторот на пратеничката група на коалицијата Алијанса/Алтернатива, Скендер Реџепи, најави дека албанската опозиција нема да ги тргне амандманите со кој ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со неодговорно, деструктивно дејствување, на штета на граѓаните и на државата. Свесно и намерно, пратениците на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Свесно и намерно, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со месеци кочат важни законски решенија, изјави денеска на прес-конференција Диме Велковски од СДСМ. „Поради ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од редовите на СДСМ, Диме Велковски, во своето излагање денес посочи дека со блокирањето на законите во Собранието, опозициската ВМРО ДПМНЕ ќе ...
| | веќе видена | слични

Собраниското мнозинство најавува нови обиди за деблокада на Собранието уште на редовната координација во понеделник. Од собраниското мнозинство велат дека ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Граѓаните секојдневно се сведоци дека парламентарното мнозинство е сѐ понестабилно, што се покажа и со изјавата на вицепремиерот за економски прашања, Фатмир ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 287 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 107 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Откако сите сапуници на Заев завршија неуспешно, премиерот го прифаќа предлогот на Мицкоски за техничка влада

Од:
До кого (е-маил):
Порака: