Велковски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со месеци кочат важни законски решенија


Пратениците од ВМРО-ДПМНЕ продолжуваат со неодговорно, деструктивно дејствување, на штета на граѓаните и на државата. Свесно и намерно, пратениците на ...
| | веќе видена | слични

Филипче со епидемијата се справува со ред лаги, ред матни зделки, ред неспособностт Венко Филипче со ковид епидемијата се справува со ред лаги, ред матни ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Венко Филипче со ковид епидемијата се справува со ред лаги, ред матни зделки и ред неспособност. Бројките се безмислосни, Македонија поради Филипче и Заев е ...
| | веќе видена | слични

Соопштение до јавноста, реакција на изјава та на Венко Филипче „Венко Филипче со ковид епидемијата се справува со ред лаги, ред матни зделки и ред ...
| | веќе видена | слични

Дали во иста Влада или секој во својот табор во Собранието, партиите од власта и опозицијата е неопходно да комуницираат и соработуваат со цел решавање на ...
| | веќе видена | слични

Уставот не забранува учество на пратеници на пленарните седници на Парламентот да се одржуваат преку Интернет под услови што ги смета парламентарното ...
| | веќе видена | слични

Национално помирување и суштински реформи преку влада на широка коалиција како што нуди СДСМ или преку експертска влада како што бара ВМРО-ДПМНЕ засега не е ...
| | веќе видена | слични

Одговор на новинарско прашање, Славјанка Петровска, пратеничка на СДСМ Прашање : ВМРО-ДПМНЕ повторно го актуелизира предлогот за експертска влада. И премиерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Заменик на претседателот на Владата задолжен за борба против корупцијата и криминалот, одржлив развој и човечки ресурси, Љупчо Николовски, денеска имаше средба ...
сите 187 | | | веќе видена

Проф. Ангел Димитров во емисијата „Сабота 150“ за Дејан Јотов вели дека учесниците од македонската страна во Заедничката мултидисциплинарна експертска комисија ...
сите 75 | | | веќе видена

Од денеска целосно се укинува полицискиот час, угостителските објекти нема да имаат ограничување во работното време, свадбите ќе може да се организираат со ...
сите 147 | | | веќе видена

Новата давачка за граѓаните - Еколошка такса од 3,5 денари за нафтата и нафтените деривати нема да предизвика инфлација уверуваат од Владата. И покрај таксата ...
сите 192 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Велковски: Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ со месеци кочат важни законски решенија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: