Исплатени 23,5 милиони евра од кредитната линија „Ковид 3”


3 копии

Министерот за економија, Крешник Бектеши, ги повика сите микро и мали компании, занаетчии и жени претприемачи да ја искористат финансиската поддршка што им ја ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерството за економија објави три јавни повици во рамки на Програмата за конкурентност и иновации и претприемништво (КИП) за 2021 година наменети за ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Министерството за економија објави јавни повици за субвенционирање на микро и мали претпријатија, за финансиска поддршка на женско претприемништво и за ...
| | веќе видена | слични
3 копии
5 копии

Поддршката за бизнис заедницата ќе продолжи, заинтересираните компании да аплицираат и да ги искористат мерките кои се објавени од Министерството за економија, ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев со неколкумина министри од кабинетот, во придружба на претставници на Ист Гејт Мол, го посетија најголемиот трговски центар во регионот, ...
| | веќе видена | слични

Скопје есенва ќе го добие најголемиот трговски центар во земјава и во регионот, „Ист гејт мол“, кој на 160.000 метри квадратни, на граѓаните ќе им понуди околу ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Исплатени 23,5 милиони евра од кредитната линија „Ковид 3”

Од:
До кого (е-маил):
Порака: