Во февруари зголемен бројот на новозаболени од COVID-19 во Охрид

4 копии

Во Општата болница во Охрид моментно има вкупно 63 пациенти со симптоми на коронавиросот. Целосно е исполнет капацитетот на модуларната болница што работи во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во штипскиот регион повторно се зголемува бројот на заразени со коронавирсуот. Епидемиологот Светлана Живкова за МИА вели дека голем проблем е тоа што ...
| | веќе видена | слични

Официјалните извештаи говорат дека на ниво на држава хоспитализирани се 917 пациенти а празни кревети има уште 290 но според одредени искуства до нив се доаѓа ...
| | веќе видена | слични

Состојбата во Охрид со ковид пандемијата е критична. Според статистичките податоци за новозаболени на дневна основа, градот е на врвот на листата веќе подолг ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. март 2021 (ИНПРЕС) – Здравствени работници од охридската Општа болница претстојниов викенд во Скопје ќе ја примат втората доза од вакцината на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 10. март 2021 (ИНПРЕС) – Капацитетот на модуларната болница во склоп на охридската Општа болница, што минатата недела беше пуштена во функција, е ...
| | веќе видена | слични

Во изминатите 24 часа во ковид центрите во болниците низ земјава е пријавено дека се лекуваат вкупно 567 пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот. По ...
| | веќе видена | слични

Вкупната бројка на пациенти позитивни и суспектни на корона вирусот кои се лекуваат на инфективните оддели во Скопје и во болниците низ земјава е 917 и има ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 542 | | | веќе видена

„ПАДНАА“ ПРЕСУДИ ВО СЛУЧАЈОТ „ТРЕЗОР“ За поранешниот шеф на тајната полиција Сашо Мијалков првостепено е пресудена вкупна казна затвор од осум години за ...
сите 188 | | | веќе видена

Министерството за здравство вечерва соопшти дека во салата „Борис Трајковски“ има дополнителни слободни термини за граѓани од 73 и 74 години. Термините се ...
сите 305 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во февруари зголемен бројот на новозаболени од COVID-19 во Охрид

Од:
До кого (е-маил):
Порака: