Милошоски: Нефункционалноста на електронскиот систем за попишување е доказ дека пописот е сомнителен

По однос на нефункционалноста на електронскиот систем за попишување, сметаме дека тоа е само еден показател колку овој попис ќе биде неверодостоен и колку ...
| | веќе видена | слични

Кога провизијата за власта е поважна од здравјето на граѓаните, тогаш сакаш набавката на вакцини да оди преку фантом фирма од Хонг Конг. Во меѓувреме бројот на ...
| | веќе видена | слични
3 копии
3 копии

По денешната средба со туристички и здравствени работници во Охрид, пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски даде изјава за медиуми. По ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Пратеникот и член на ИК на ВМРО-ДПМНЕ, Антонијо Милошоски за најавите на министерот Османи за промена на Уставот со цел да му се удоволи на источниот сосед ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бујар Османи како член на ДУИ може да предлага менување на статутот на ДУИ, ако имаат за тоа потреба или ако за тоа чувствуваат некакви понуди или притисоци од ...
| | веќе видена | слични

Охрид, средба со туристички работници, угостители и туристички водичи, објави на својата Фејсбук страница пратеникот од редовите на ВМРО-ДПМНЕ Антонио ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата обвинува за коруптивна набавка во здравството. Според ВМРО-ДПМНЕ станува збор за наместен тендер за набавка на томографи наменети за болниците во ...
| | веќе видена | слични

Министерството за здравство го демантира наодите што ги изнесе пратеникот Милошоски. Велат дека постапката за набавка на компјутерски томографи за потребите на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици (ДЕА) по акциите „Двојник“ и „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, ...
сите 308 | | | веќе видена

Денеска според најавата на првиот човек на здравството ќе заврши вакцинирањето на вработените во критичната инфраструктура, додека од утре со околу 20 000 ...
сите 413 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Баерн Минхен со 3-2 беше поразен во првиот четвртфинален натпревар од Лигата на шампионите против ПСЖ, тој меч се одигра во Минхен, а тоа ја прави нивната цел ...
сите 136 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 66 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Милошоски: Нефункционалноста на електронскиот систем за попишување е доказ дека пописот е сомнителен

Од:
До кого (е-маил):
Порака: