Вакцинирани 2680 здравствени работници, над 118 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Вакцина против Ковид-19 до денеска до 13:30 часот примиле 2680 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Скопје, 10. март 2021 (ИНПРЕС) – Од денска во поликлиниката „Букурешт“ во Скопје почнува ревакцинацијата со вакцината „Фајзер“. Во поликлиниката „Јане ...
| | веќе видена | слични

Денеска почнува вакцинацијата со руската вакцина „Спутник В“. Со првите 3 000 дози од руската вкацина кој пристигна ќе се вакцинираат здравствените работници, ...
| | веќе видена | слични

Македонските граѓани со бугарско државјансто почнаа да се пријавуваат за вакцинирање во Бугарија. Од македонско бугарското здружение за пријателство велат дека ...
| | веќе видена | слични

Матичните лекари се тие што треба да ги контактираат повозрасните граѓани, односно оние над 70 години, и да ги прашаат дали сакаат да се вакцинираат. Ова е ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Зоран Заев вели дека вакцините кои ни биле понудени од Русија не сме ги одбиле, туку се чекало на завршување на третата фаза на тестирање и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 297 | | | веќе видена

Свесни за недостигот на искрена желба за брзо решение, но и за критичниот момент во кој што се наоѓаат Македонија, граѓаните и стопанството, ќе ги повлечеме ...
сите 163 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 104 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 278 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинирани 2680 здравствени работници, над 118 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: