БУЧКОВСКИ: Ставовите на Љубчо Георгиевски заслужуваат внимание, а на 10 март во Софија ќе се случи голем исчекор во односите со Бугарија


Ставовите на Љубчо Георгиевски за односите со Бугарија заслужуваат внимание и аргументирана расправа и ни треба подготовка на домашната јавност за темите кои ...
| | веќе видена | слични

Таквите гаранции според него би се случиле со надградба на договорот за добрососедство или пак од Европската Комисија, а со нив би се обезбедиле ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Решението е многу едноставно, Бугарија рече: не го предизвикуваме идентитетот, не го оспоруваме јазикот, не ја оспоруваме вашата државност, но сакаме гаранции ...
| | веќе видена | слични

Името Тито повторно во уста на бугарските политичари – соседите испраќаат нови пораки, но со иста содржина. Поранешниот бугарски претседател Росен Плевнелиев, ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Спорот со соседна Бугарија може да се реши откако таму ќе завршат парламентарните избори, вели премиерот Зоран Заев во интервју за „Слободен Печат“. -Добро ни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

РС Македонија не може да го реши проблемот со Бугарија ако не прифати европски вредности. Ако некое општество сè уште не е подготвено да ги прифати европските ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска починаа голем број граѓани од коронавирусот, дури 46, што е повеќе во однос на вчерашниот ден, кога битката со ковид 19 ја изгубија 32 наши сограѓани. ...
сите 262 | | | веќе видена

Инспекциските служби од 29 март од 4 април спровеле вкупно 5.236 надзори и контроли. Само пазарните инспектори извршиле над 4.500 контроли и надзори при што ...
сите 364 | | | веќе видена

Одзивот за вакцинација кај граѓаните досега е добар, вели медицинскиот техничар Денис Јанкуловски кој е дел од тимот кој што ги вакцинира граѓаните во ...
сите 373 | | | веќе видена

Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски на својот фејсбук профил напиша: Во екот на најголемата афера во македонската историја, СДСМ, два дена по ред, ...
сите 82 | | | веќе видена

Шпекулациите за враќање во кралската палата на војводата од Сасекс, Хари и неговата сопруга Меган Маркл, беа завршени со информациите што пристигнаа од ...
сите 156 | | | веќе видена

Во рамки на засилените акциски контроли што МВР ги спроведува на делницата Скопје-Охрид-Свети Наум во текот на вчерашниот ден санкционирани се 330 возачи за ...
сите 297 | | | веќе видена

Македонија со Заев се претвори истовремено и во земја која нуди закрила на мафијата и во земја која помага терористи и во земја во која царува нарко бизнисот. ...
сите 143 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

БУЧКОВСКИ: Ставовите на Љубчо Георгиевски заслужуваат внимание, а на 10 март во Софија ќе се случи голем исчекор во односите со Бугарија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: