Нови проблеми за Пирло, остана и без Мекени


Андреа Пирло и во реванш натпреварот против Порто во осминафиналето од Лигата на шампионите нема да може да смета на Аргентинецот, Пауло Дибала. Тој се уште не ...
| | веќе видена | слични

Тренерот на Јувентус, Андреа Пирло, вели дека Кристијано Роналдо е подготвен и желен за игра пред реванш осминафиналето од Лигата на шампионите со Порто. На ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Јувентус го пречекува Порто на „Алијанц“ стадионот каде што во реваншот ќе брка негатива од 2-1 за да избори пласман во четвртфиналето од Лигата на шампионите. ...
| | веќе видена | слични

Јувентус вечерва го пречекува Порто во реванш-дуелот од осминафиналната фаза во Лигата на шампионите, во кој актуелниот италијански првак ќе брка негатива од ...
| | веќе видена | слични

Јувентнус го совлада Лацио минатиов викенд а Роналдо не беше во почетниот состав. Ова предизвика најразлични шпекулации во Италија, но легендатата на „Старата ...
| | веќе видена | слични

Продолжуваат возбудувањата во Лигата на шампионите со реванш осминафиналните натпревари, Јувентус денеска брка негатива против Порто на домашен терен од 21.00 ...
| | веќе видена | слични

Јувентус вечерва во 21 часот ќе се обиде да ја надомести негативата од првиот натпревар (2-1) од осминафиналето во Лигата на шампионите против Порто и да се ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Кафулињата и рестораните да останат затворени, а полицисикиот час од 20 часот да продолжи да важи. Комисијата за заштита од заразни болести смета дека ...
сите 315 | | | веќе видена

Во вечерашното издание на дебатната емисија на ТВ Клан гостуваше претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски кој зборуваше за политичката ситуација во ...
сите 137 | | | веќе видена

Зоран Заев четири дена молчи дали Седат Пекер бил во владата, со кого се сретнал и за што е разговарано?! Сите видовме како функционери и коалициони партнери ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Нови проблеми за Пирло, остана и без Мекени

Од:
До кого (е-маил):
Порака: