Пролонгирањето на Ковид кризата „кобно“ за психичкото здравје на граѓаните


Корона пандемијата која што се уште трае, а особено новата т.н. британска мутација на вирусот негативно влијае врз психичкото здравје на граѓаните. Особено кај ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Врските, а не клиничката состојба и симптомите, се причината поради која што денеска сестра ми беше примена во болницата во Охрид, вели за „Слободен печат“ ...
| | веќе видена | слични
4 копии

При нагло зголемен број на новозаразени, за два дена 140-ина и со преку 70 хоспитализирани во прилепската болница, Ковид пунктот и лабараторијата при ...
| | веќе видена | слични

Стапката на смртност е десет пати поголема во земјите во кои што повеќе од половина од возрасните имаат индекс на телесна маса поголем од 25, точка во која ...
| | веќе видена | слични

Да се биде болен од Ковид 19 е тешко искуство, но среќен сум што и јас и сопругата го пребродивме, вели скопјанецот Трајче Таневски кој неколку недели имал ...
| | веќе видена | слични

Највисока стапка на смртност од ковид-19 е во земјите кои имаат голем дел од својата популација со лица со прекумерна телесна тежина, се вели во едно од ...
| | веќе видена | слични

Земјите кои имаат голем процент на дебело население, како САД и Велика Британија, ја имаат највисоката стапка на смртност од ковид-19, покажа ново истражување, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Пролонгирањето на Ковид кризата „кобно“ за психичкото здравје на граѓаните

Од:
До кого (е-маил):
Порака: