Една година по првиот случај, пандемијата со Ковид-19 не стивнува


13 копии
3 копии
3 копии

Италија е погодена од третиот бран на пандемија ковид-19: во последните 24 часа, 339 нови жртви на инфекција, а повеќе од 22.000 се новоинфицирани, пренесува ...
| | веќе видена | слични

Бразилскиот претседател Жаир Болсонаро им порача на Бразилците да „престанат да кукаат“ поради Ковид-19, додека тој ги критикуваше мерките за сузбивање на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Огромниот број починати и нови случаи на дневно ниво не придонесуваат претседателот на Бразил Жаир Болсонаро да го промени ставот за короанвирусот. Тој на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Цела недела молк од институциите за вмешаноста на нарко картелот Заеви во нарко трафикингот на марихуана, кој беше спречен и пресечен од американската агенција ...
сите 203 | | | веќе видена

200 000 вакцини За две недели стигнуваат во земјава. Веста ја потврдиле од кинеската амбасада. до крајот на месецов се очекуваат и уште 20 илјади дози од ...
сите 712 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 142 | | | веќе видена

Од Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива најавија повлекување на илјадниците амандмани со кои е блокирано донесувањето на петтиот пакет економски ...
сите 365 | | | веќе видена

Според новиот Закон за урбанистичко планирање штетите што би настанале од суспендирањето на планот и отстранувањето на недостатоците на урбанистичкиот план ќе ...
сите 244 | | | веќе видена

Зоран Заев и Оливер Спасовски се во паника после излегувањето на аферата Мафија. Тие сега очигледно работат на забошотување на случајот и од петни жили се ...
сите 289 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски открива дека Јован Вукотиќ од Шкаљарскиот клан во 2020 година, под лажниот идентитет Ѓорѓи Андонов купил компанија во Бугарија од лице ...
сите 84 | | | веќе видена

Тогашната британска принцеза Елизабета и нејзиниот сопруг Филип живееја во вилата Гвардаменџија во Валета две години, кога првпат се венчаа. Тоа беше еден од ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Една година по првиот случај, пандемијата со Ковид-19 не стивнува

Од:
До кого (е-маил):
Порака: