Вакцинирани 1677 здравствени работници, над 111 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19


Вакцина против Ковид-19 примиле 1677 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во модуларната болница ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Вакцинирањето на здравствените работници, кое се спроведуваше во модуларната болница во рамки на Инфективната клиника во Скопје, се префлра во Здравствениот ...
| | веќе видена | слични

Евидентно се зголемува бројот на новозаразени со корона вирусот, па следствено на тоа се поголем е и бројот на пациентите на кои им се неопходни ...
| | веќе видена | слични

Од утре наместо за вакцинација на здравствените работници, модуларната болница повторно ќе биде за прием на болни со Ковид 19. Драстичното зголемување на ...
| | веќе видена | слични

Монтажниот Ковид-центар кај Инфективната клиника во Скопје повторно се отвара за прием на пациенти, поради зголемениот број заболени од коронавирус, потврдија ...
| | веќе видена | слични

„За да можеме да дадеме професионален и максимален одговор на новиот пораст на заразени, подготвено е повторното отворање на модуларната болница и веќе од утре ...
| | веќе видена | слични

Скопје има најмногу 357, прилеп 72, по Кавадарци и Гевгелија 42ца. Зголемниот број на нови случаи за 56,4 отсто за една недела ги зголеми и болничките легла со ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Американската агенција за сузбивање на нарккотици по акцијата „Марихуана“ објави дека ќе продолжи со поддршката на Македонија во детектирање, спречување и ...
сите 304 | | | веќе видена

Пратеникот од опозициската ВМРО-ДПМНЕ, Бране Петрушевски, во вечерашното гостување во емисијата „200“ на Алсат рече дека ако од неговата партија не ја изнесле ...
сите 520 | | | веќе видена

Министерството за здравство соопшти дека има дополнителни слободни термини за вакцинација на возрасни групи граѓани од 73 и 74 години. -Термините се отворени и ...
сите 442 | | | веќе видена

Според изнесеното во емисијата „Заспиј ако можеш“ на Алфа ТВ, секретарот за мониторинг и поддршка на институциите при реализацијата на владината програма, ...
сите 63 | | | веќе видена

Последната надеж на граѓаните дека центарот на Скопје како - така ќе „дише“ падна во вода откако Уставниот суд го укина мораториумот за градење на бетонски ...
сите 140 | | | веќе видена

Погребот на принцот Филип, сопругот на кралицата Елизабета втора ќе се одржи на 17 април во дворецот Виндзор во присуство на семејството. Церемонијата ќе биде ...
сите 196 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 104 | | | веќе видена

Денес е Светски ден на здравјето. Се одбележува секоја година на 7 април и секоја година скренува внимание на специфична здравствена тема која ги загрижува ...
сите 65 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вакцинирани 1677 здравствени работници, над 111 илјади граѓани се пријавиле за вакцинација против Ковид-19

Од:
До кого (е-маил):
Порака: