Новиот сој на вирусот ги елиминира шаловите и визирите


Кога се зборува за ретките болести во Македонија, неизбежно е да се спомене името на Ребека Јанковска Ристески. Впрочем, токму таа, како една од оснивачите и ...
| | веќе видена | слични

 Животот на Драгана Стефановска (29) од Куманово, по професија архитект е интересно патешествие, пропратено со престој во различни држави. Своите додипломски ...
| | веќе видена | слични

Додека десетици илјади посетители слободни се движат низ градските улици во Дубаи, бројот на новозаболени почна да расте - и покрај мерките на претпазливост ...
| | веќе видена | слични

Aко накратко ја разгледаме моменталната состојба во Дубаи, се чини дека животот речиси целосно се врати во нормала. Во последните неколку недели, раздвижениот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денес ни е совршено јасно зошто пратеникот од СДСМ од Прилеп, Миле Талески излегува и го брани картелот Заеви, заради тоа што тој е во друштво со Кире ...
сите 158 | | | веќе видена

Аферата „Пасоши“ продолжува да продуцира повеќе прашања од одговори. Се уште е нејасно, дали опозицијата ја саботирала истрагата или ја изнудила акцијата. ...
сите 467 | | | веќе видена

ЌЕ СЕ ОГРАНИЧАТ ЦЕНИТЕ ВО ПРИВАТНИТЕ БОЛНИЦИ ЗА ЛЕКУВАЊЕ НА КОВИД ПАЦИЕНТИ Министерот за здравство Венко Филипче денеска соопшти дека на утринскиот состанок на ...
сите 165 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 175 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче денеска на работниот состанок со вицепремиерот Љупчо Николовски разговарале за измените на Законот за здравствена заштите ...
сите 102 | | | веќе видена

Браќата, кои се наоѓаат во центарот на раздорот во кралското семејство, дадоа одделни изјави за Филип Принцот Вилијам и Хари денес му оддадоа почит на нивниот ...
сите 180 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новиот сој на вирусот ги елиминира шаловите и визирите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: