Коридорот осум ја губи геостратегиската предност


8 копии
5 копии

До средина на оваа година ќе извадиме одобрение за градење а до крајот на годината ќе се распише тендер за изградба на магистралниот гасовод од Неготино до ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски, Благој Бочварски најавува дека годинава фокусот ќе биде на проектите за изградба на магистралните гасоводи, а општините ќе ...
| | веќе видена | слични

Министерот за транспорт и врски најавува фокус на проектите за изградба на магистралните гасоводи, паралалелно со што, како што вели, општините ќе работат на ...
| | веќе видена | слични

Тој потенцираше дека станува збор за инвестиција во износ од 80 милиони денари и оти работите се одвиваат со одлична динамика. За ваков тип проекти, како што ...
| | веќе видена | слични

Во Кумново почна изградбата на дистрибутивната гасоводна мрежа на улица „Братство и Единство“ во близина на градската џамија до детската градинка „Синоличка“, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

И покрај првиот впечаток за појавувањето на Мијалков како негова победа, во наредните денови ќе се етаблира сумарниот, и доста поедноставен, наратив: Мијалков ...
сите 490 | | | веќе видена

Денеска се собрани нови 20 илјади потписи против фалсификат на пописот кој на сила го турка власта, напиша на социјалните мрежи, лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, ...
сите 223 | | | веќе видена

Угостителите и индустријата за организирање на свадби утре повторно излегуваат на протест. Локацијата Автокоманда каде протестираа во петокот и вчера ја ...
сите 129 | | | веќе видена

Поранешниот директор на УБК, Сашо Мијалков самиот се предаде во Обвинителството. Пред да влезе во обвинителството, тој за Телевизија 24 кажа дека вчера бил ...
сите 131 | | | веќе видена

Владата ги објави мерките од петтиот пакет со кој очекува да ја забрза економската активност и да продолжи заздравувањето на домашната економија. Дел од ...
сите 252 | | | веќе видена

Владата ја прифати согласноста на Комисијата за заразни болести по барањето на група општински и меѓуопштински превозници да се зголеми дозволениот број ...
сите 457 | | | веќе видена

Советот на Град Скопје денеска донесе Одлука за изменување и дополнување на Програмата за уредување на градното земјиште на подрачјето на градот Скопје за 2021 ...
сите 110 | | | веќе видена

Компромиси за правдата нема и нема да има. Ако си грешел – ќе одговараш, објави премиерот Зоран Заев вечерва на Фејсбук. – Од земја којашто беше режим, ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Коридорот осум ја губи геостратегиската предност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: