ШТЕДАЧИТЕ СО СИЛНИ НАПАДИ: Не ограбија Костовски и Петковски, а гувернерката не лажеше

Оштетените штедачи од Еуростандард банка со нова реакција до јавноста, каде велат дека знаат кој ги ограбил, но се прашуваат зошто тоа со години го дозволувала ...
| | веќе видена | слични
3 копии

„На обраќањето на поранешниот министер за финансии Никола Поповски, од неодамна член на Советот на Народна банка, на надзорната расправа на комисијата за ...
| | веќе видена | слични
5 копии

„За да ги оправда своите гревови, гувернерката Анита Ангеловска Бежоска се повикува и на „домашните експерти” кои посочиле дека за затворањето на Еуростандард ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на своето денешно сооопштение, Здружението, Оштетени штедачи уште еднаш обвини дека Бежоска неодговорно и ненавремено постапувала по однос на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Оштетените штедачи од Еуростандард банка најавуваат дека во наредниот период преку соопштенија до медиумите ќе ги извадат на виделина доказите за тоа како се ...
| | веќе видена | слични

Дали сите приватни изгорени и оштетени објекти во државава ќе добијат финансиска помош од државните институции за секој настанат пожар којшто ќе предизвика ...
| | веќе видена | слични

„Група бандити на место претседатели на одбори крадат депозити од банка за што добиваат опомена од првиот човек на Народна банка. Повторно крадат и повторно ...
| | веќе видена | слични

Оштетените штедачи во Еуростандард банка, кои преку нивното Здружение секојдневно упатуваат соопштенија до медиумите главно насочени кон Народната банка, во ...
| | веќе видена | слични

Здружението Оштетени штедачи, објави соопштение денес, како реакција на изјавата на сопственикот на Еуростандард банка, Трифун Костовски, кој вчера тврдеше ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Со месеци Христијан Мицкоски и неколку негови соработници, ја лажеа јавноста дека има ново парламентарно мнозинство, дека Владата предводена од СДСМ само што ...
сите 212 | | | веќе видена

Контроверзноста на политичкиот потег на бугарскиот претседател со активирањето на своите безбедносни служби за заштита на бугарското малцинство во Македонија, ...
сите 164 | | | веќе видена

„Во времето на Османлиската Империја, во сите организации кои постоеле и македонски револуционерни и нереволуционерни, граѓански и црковни, официјален јазик за ...
сите 210 | | | веќе видена

Од Централниот штаб на Алијанса за Албанците велат дека внимателно го следат процесот на регистрација на дијаспората и дека се целосно посветени на помагањето ...
сите 289 | | | веќе видена

Болничките капацитети не се загрозени и секаде има слободни кревети, смирува министерот за здравство Венко Филипче.Тој уште вели дека не се исклучуваат нови ...
сите 409 | | | веќе видена

Денеска ги видовме со сета своја немоќ како на отворена сцена се обидуваат византиски убедени од своите лакеи (поранешни високи функционери на опозицијата) ...
сите 106 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ШТЕДАЧИТЕ СО СИЛНИ НАПАДИ: Не ограбија Костовски и Петковски, а гувернерката не лажеше

Од:
До кого (е-маил):
Порака: