Властите во САД предупредија на опасност од евентуален домашен тероризам


Министерството за безбедност на САД издаде денеска итно предупредување на опасност од евентуален домашен тероризам, односно насилство од страна на противниците ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Адвокатите на поранешниот американски претседател Доналд Трамп денеска изјавија дека американскиот Сенат нема овластување да му суди за отповикување како ...
| | веќе видена | слични

Претставниците на комитетот за отповикување на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Претставничкиот дом денеска испратија меморандум до Сенатот, ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажираше двајца нови адвокати за процесот за отповикување во Сенатот. Судењето во кое е обвинет за ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажираше двајца нови адвокати за својата одбрана, на два дена пред закажаната расправа за отповикување во ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп ангажирал нов тим од адвокати непосредно пред почетокот на вториот процес за негов отповик. Од канцеларијата ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Петмина адвокати од тимот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп се повлекоа на нешто повеќе од една недела пред почетокот на неговиот случај во ...
| | веќе видена | слични

Светската здравствена организација е номинирана поради глобалната иницијатива за праведна дистрибуција на антиковид вакцините како во богатите така и во ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп нагло ја прекина соработката со двајца клучни правни застапници, кои претходно ги ангажирал да го бранат на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Неоспорлив доказ за силна, неселективна и бескомпромисна борба против организираниот криминал и корупција се последните полициски акции за разбивање на ...
сите 263 | | | веќе видена

Пратеничлата група на ВМРО – ДПМНЕ преку својот координатор Никола Мицевски најави дека ќе ги повлече амандманите поднесени за Законот за државјанство поднесен ...
сите 159 | | | веќе видена

Министерот за здравство Венко Филипче објави дека во измените на Законот за здравствена заштита предлагаат дијагонстицирање и лекување на ковид пациенти во ...
сите 101 | | | веќе видена

„Некој му се заканувал на Христијан Мицкоски, но и на Александар Николовски затоа што ја извадиле аферата „Двојник“ со лажните пасоши. Значи дали некој ќе ...
сите 50 | | | веќе видена

Почитувани граѓани на Република Македонија од исламска вероисповед дозволете ми од мое лично име и од име на членовите на ВМРО-ДПМНЕ да Ви го честитам ...
сите 103 | | | веќе видена

Градоначалникот на Општина Центар, Саша Богдановиќ, во вчерашното гостување на Телма кажа дека доколку нема правни механизми и опции, одобрението за градба за ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Властите во САД предупредија на опасност од евентуален домашен тероризам

Од:
До кого (е-маил):
Порака: