Протоколи за работи и континуирана финансиска поддршка за спас на угостителството


Финансиската помош која се обезбедува за поддршка на реалниот сектор да има континуитет, како и да се обезбедат протоколи за работа за сите дејности кои се ...
| | веќе видена | слични

Новоформираната стопанска комора за фотографска и видео дејност одржа состанок со колегите од југозападниот регион. Миле Спасов, претседател на комората, кажа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Само во текот на оваа седмица, во изминатите два дена, остварив средби со две компании кои планираат инвестиции од околу 300 милиони евра, најави денеска ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Зборувајќи за интересот на компании од странство да инвестираат во Северна Македонија, заменикот на претседаетлот на Владата задолжен за економски прашања, ...
| | веќе видена | слични
2 копии
4 копии

Петтиот пакет антикризни мерки се очекува да биде финализиран неделава ако се постигне консензус со сите засегнати страни. Ќе тежи околу 150 милиони евра и ...
| | веќе видена | слични

Очекувањата се одредени проблеми да се решаваат побргу. Има начини за решавање – ад хок решавање со многу пи-ар за луѓето да променат перцепција и другото е ...
| | веќе видена | слични

Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека, покрај другото, падот на Северна Македонија на 106-то место според Индексот на перцепција на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во текот на вчерашниот ден, кога започна процесот на регистрација на дијаспората, забележани се 6 обиди за регистрација со ИП адреси од Македонија, посочува ...
сите 270 | | | веќе видена

Пекинг сака да му помогне на македонскиот народ што побрзо да се вакцинира, а кинеските интитуциите се подготвени за комуникација со македонските, одговориле ...
сите 354 | | | веќе видена

„Гоце Делчев, Даме Груев, Пере Тошев, Ѓорче, Никола Карев биле учители на бугарската егзархија. Факт е дека ние тоа го криеме во македонската историја. Во ...
сите 139 | | | веќе видена

Истрагата за обидот за бегство на Сашо Мијалков мора да се спроведе до крај, за да видиме дали некаде системот затаил, дали имаме одредени слабости, дали се ...
сите 421 | | | веќе видена

Миладина Монова, доктор по социјална антропологија oд Бугарската академија на науките и уметностите БАНУ, е гостинка вечерва во ТВ21 во дебатниот магазин „Клик ...
сите 122 | | | веќе видена

Вечерва Љубчо Георгиевски во „24 Анализа“ тврдеше дека македонизам не постои во 9-ти век, браќата Кирил и Методиј, и Наум и Климент се Бугари, не Македонци. ...
сите 179 | | | веќе видена

Основното јавно обвинителство Скопје до Основниот кривичен суд поднесе предлози за определување мерка притвор за три лица, кои учествувале во протестите за ...
сите 258 | | | веќе видена

Вчера во 15:20 часот во полициската станица Аеродром, С.К.(77) од Скопје пријавил бил измамен од едно лице.Според пријавеното, околу 14:00 часот лицето дошло ...
сите 339 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Протоколи за работи и континуирана финансиска поддршка за спас на угостителството

Од:
До кого (е-маил):
Порака: