Фатмир Битиќи: Падот во индексот за корупција се должи на големите очекувања


Вицепремиерот за економски прашања Фатмир Битиќи смета дека, покрај другото, падот на Северна Македонија на 106-то место според Индексот на перцепција на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Пари за плати за фирмите ќе има. Премиерот Заев вели дека деталите се утврдуваат, но петтиот пакет мерки ќе даде можност на фирмите да одберат дали ќе земат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ние сме на крај на димензионирање на петтиот пакет мерки. Секако ги слушаме синдикатите, работниците, работодавачите, коморите, сите партиципиенти од овој ...
| | веќе видена | слични

Петтиот пакет мерки треба да се финализира во текот на викендот по што Владата и официјално ќе објави предлозите за да може да се почне со оформување на ...
| | веќе видена | слични

Многу реакции стигнаа од компаниите во врска со помошта за плати и тие инсистираат таа да продолжи и во петтиот еконосмки пакет, потврди премиерот Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични

Министерка за труд и социјална политика, Јагода Шахпаска во гостувањето во емисијата „Ја сакам Македонија“ ги објасни придобивките на новиот пакет мерки во ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 289 | | | веќе видена

Состојбата во болниците е стабилна, нема некој голем и неконтролиран наплив на пациенти во сите јавно-здравствени установи во Скопје и насекаде во државата. ...
сите 593 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 375 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 129 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фатмир Битиќи: Падот во индексот за корупција се должи на големите очекувања

Од:
До кого (е-маил):
Порака: