Битиќи: Разговараме за две нови инвестиции од 300 милиони евра


6 копии

Директорот на Технолошко-индустриските развојни зони (ТИРЗ) Јован Деспотовски во видео обраќање порачува дека пописот ќе придонесе земјава посериозно да излезе ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Пописот е многу важен и ќе придонесе нашата земја многу посериозно да излезе на картата во делот на странските инвестиции, да привлечеме инвестиции со повисок ...
| | веќе видена | слични

Десет различни пријави од компании, пристигнале до Владата за утврдување на статус на стратешки инвестициски проект. Не откривајќи за колкави инвестиции се ...
| | веќе видена | слични

Еден од главните столбови на новиот концепт во работењето на ТИРЗ е привлекување странски инвестиции со поголем квалитет кои ќе донесат повеќе пари во буџетот ...
| | веќе видена | слични

Јован Деспотовски, директорот на Технолошко-индустриските развојни зони, во своето видео обраќање порачува дека пописот ќе придонесе кон привлекувањето на ...
| | веќе видена | слични

Ова го изјави Јован Деспотовски, директор на ТИРЗ за претстојната статистичка операција. Тој очекува квалитетни податоци од пописот врз база на кои ќе се ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во рамки на долгоочекуваната статистичка операција во С.Македонија – пописот кој е закажан за април годинава, директорот на ТИРЗ, Јован Деспотовски го ...
| | веќе видена | слични

„Секој потенцијален инвеститор којшто доаѓа во С.Македонија, меѓу првите прашања кои ги поставува е прашањето за структурата на работната сила. Она што ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Кире Чипсио Спиркоски, близок човек на Оливер Спасовски и Зоран Заев, командир на полициската станица Прилеп, која е една од најголемите во градот, редовно на ...
сите 291 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар на Владата, Драги Рашковски, во вторникот од Деканатот на Правниот факултет на УКИМ побарал да биде вратен на професорското ...
сите 374 | | | веќе видена

Зборот не им трае подолго од еден ден, вели претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски, коментирајќи ги изјавите на министерот за здравство Венко Филипче ...
сите 496 | | | веќе видена

Кабинетот на претседателот на Собранието, Талат Џафери, објави дека 32-та седница ќе се одржи утре. Оваа седница, која во четвртокот остана незавршена бидејќи ...
сите 314 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 123 | | | веќе видена

Во низата афери на власта, покрај за генералниот секретар на Владата, се надоврза уште една - во Управата за матични книги, предводена од кадар на ДУИ, Бујар ...
сите 237 | | | веќе видена

Адвокатот и еден од најголемите експерти за урбанизам Илија Илијовски побара од јавноста да не врѓи притисок врз градоначалникот на Општина Центар, Саша ...
сите 236 | | | веќе видена

Седат Пекер алијас Џадин Ахмедоски имал лична карта со украден идентитет. Воедно видовме дека Џадин Ахмедовски имал и втор матичен број на име Џеладин ...
сите 222 | | | веќе видена

Дваесет и седум годишен пациент на дијализа доби бубрег од почината донорка Верче Белчовска, која на 6 април почина во сообраќајна несреќа . Претпладнево ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: Разговараме за две нови инвестиции од 300 милиони евра

Од:
До кого (е-маил):
Порака: