Битиќи: 700 илјади граѓани добија пари како помош од државата


3 копии

Пари за плати за фирмите ќе има. Премиерот Заев вели дека деталите се утврдуваат, но петтиот пакет мерки ќе даде можност на фирмите да одберат дали ќе земат ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ние сме на крај на димензионирање на петтиот пакет мерки. Секако ги слушаме синдикатите, работниците, работодавачите, коморите, сите партиципиенти од овој ...
| | веќе видена | слични

Петтиот пакет мерки треба да се финализира во текот на викендот по што Владата и официјално ќе објави предлозите за да може да се почне со оформување на ...
| | веќе видена | слични

Многу реакции стигнаа од компаниите во врска со помошта за плати и тие инсистираат таа да продолжи и во петтиот еконосмки пакет, потврди премиерот Зоран Заев. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Министерот за здравство, Венко Филипче, на социјалните мрежи објави дека денеска остварил средба со семејството на Верица, младата девојка што трагично го ...
сите 253 | | | веќе видена

Кривичниот суд му определи притвор на Сашо Мијалков, кој му е одреден се до започнување на издржување на казната затвор. На поранешниот помошник-министер во ...
сите 157 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев, заедно со министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски и министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Арјанит Хоџа, денеска ...
сите 156 | | | веќе видена

Одлуката за суспензија на деталните урбанистички планови лежи во рацете на советниците, односно, Советот на Општина Центар дециден е градоначалникот Саша ...
сите 215 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски во интервју во емисијата „Клан Дебата“, на националната телевизија „Клан“, истакна дека Бугарија нема право ...
сите 137 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Битиќи: 700 илјади граѓани добија пари како помош од државата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: