Португалија ги претстави целите на претседателството со ЕУ, меѓу приоритетите и одобрување на преговарачката рамка за Македонија

Португалскиот министер за надворешни работи Августо Сантош Силва изјави во Европскиот парламент дека целите на неговата земја како претседавач на ЕУ во областа ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Претседателот на Советот на министри на Босна и Херцеговина, Зоран Тегелтија, смета дека во земјата е создадена атмосфера за прифаќање на иницијативата за влез ...
| | веќе видена | слични

оста Петров денеска учествуваше на онлајн регионалната конференција „Заеднички социјалдемократски одговор на предизвиците во регионот”, посветена на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Претседателот Стево Пендаровски денеска ги прими акредитивните писма на Мариjа Едилеуза Фонтенеле Реис, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Претседателот Стево Пендаровски, денеска ги прими акредитивните писма на Адела Моника Аксинте, новоименувана вонредна и ополномоштена амбасадорка на Романија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Пред речиси две години ние, министрите за внатрешни работи и безбедност од регионот на Западен Балкан, го одобривме процесот на рефлексија на оваа Иницијатива. ...
| | веќе видена | слични

Во рамки на активноста „Отворен Кабинет" церемонијата на предавање на акредитивите, во живо преку видео платформа ја проследија студенти од мастер студиите по ...
| | веќе видена | слични

Посакувајќи и добредојде на амбасадорката Моника Аксинте, претседателот Пендаровски на церемонијата на предавање на акредитиви ги истакна пријателските односи ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Министерот за надворешни работи на Република Македонија, Бујар Османи, оствари видео средба со неговиот колега од Република Литванија, министерот, Габриелиус ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управниот одбор на Иницијативата за интегрирано управување со внатрешната безбедност – ИИСГ денеска го одржува петтиот состанок, на кој е вклучен и министерот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 651 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 677 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 348 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Португалија ги претстави целите на претседателството со ЕУ, меѓу приоритетите и одобрување на преговарачката рамка за Македонија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: