Сојуз на средношколци: Царовска е грешка, не бараме откажување на матурата туку намалување на предметите


Сојузот на средношколци не се залага за откажување на матурата. Сојузот не ги поддржа средношколците кои тоа го бараа и инсистираше дека државна матура мора да ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ ги повикува сите парламентарни партии, да ги поддржат предлог измените на Законот за средно образование, кои ги достави до Собранието. „Матурантите ...
| | веќе видена | слични

Опозициската, ВМРО ДПМНЕ, во рамки на денешното соопштение, упатија повик до сите партии, со цел поддршка на измените во Законот за средно образование. Ова ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, денес поднесе Предлог-Закон за измени и дополнување на Законот за средно образование. Имено, после средбата од пред два дена ...
| | веќе видена | слични

Со законски измени по скратена постапка, пратениците од ВМРО-ДПМНЕ ќе побараат матурантите наместо четири да полагаат два предмети за државна матура. - Ние ...
| | веќе видена | слични

Поддршка за барањата на Сојузот на средношколци пристигна и од Алијанса за Албанците и Алтернатива, кои истакнаа дека треба оваа година да се полагаат два ...
| | веќе видена | слични

Коалицијата Алијанса за Албанците и Алтернатива го поддржуваат барањето на Сојузот да се измени концептот за државна матура за оваа генерација матуранти и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Ги повикуваме претседателот Пендаровски, премиерот и министерот за внатрешни работи лично да ги слушнат проблемите на Бугарите во Македонија на средба со нив, ...
сите 631 | | | веќе видена

Влезот на Алијанса за Албанците во Влада и повторно коалиција со СДСМ и ДУИ има три главни цели кои треба да ги исполнат надежите на Ковачевски и Ахмети за ...
сите 366 | | | веќе видена

Дали во Алтернатива ќе се разговара за останување или напуштање на владината коалиција ќе се знае откако ќе завршат преговорите меѓу СДСМ и Алијанса за ...
сите 179 | | | веќе видена

Криминалот на Димитар Ковачевски и Али Ахмети и високите владини функционери од Македонија направија најкорумпирана држава, велат во партиското соопштение од ...
сите 85 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 347 | | | веќе видена

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски ја поистоветува со естрада најавената можна нова владина коалиција со приклучување на Алијансата за Албанците и ...
сите 424 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 209 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 102 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Сојуз на средношколци: Царовска е грешка, не бараме откажување на матурата туку намалување на предметите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: