„За владини функционери минимум плата од 60 илјади денари, а голем број граѓани живеат со три илјади месечно“


Нема зима за владините функционери, додека граѓаните живеат со по две евра на ден и едвај врзуваат крај со крај, премиерот Зоран Заев, неговите заменици во ...
| | веќе видена | слични

Го добивме Извештајот на Транспаренси за степенот на перцепција на корупцијата за 2019/20 година. Извештајот е поразителен за Македонија, рангирани сме дури на ...
| | веќе видена | слични

1 Нема корупција. Има само перцепција дека има корупција. Вицепремиерот за борба против корупција Љупчо Николовски вели дека сега граѓаните и медиумите се ...
| | веќе видена | слични

Кога се подготвуваше националната стратегија и кога се правеше проценка на ризиците од корупција , на највисоко место излезе ризикот од политичко влијание и ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Заев ја отфрла идејата СДСМ како најголема партија во владата да понесе кадровска одговорност за катастрофалниот пад на листата на корумпирани земји ...
| | веќе видена | слични

Во изминативе години сведоци сме на енормни и брзи збогатувања на јавни функционери, а за ниту еден од нив не е почната постапка за проверка на нивниот имот со ...
| | веќе видена | слични

Претседателката на Државната комисија за спречување на корупцијата, Билјана Ивановска, во емисијата „Утрински брифинг“ потврди дека „Антикорупциска“ добила ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Премиерката на Србија, Ана Брнабиќ, посочи дека луѓето се опуштиле и дека тоа може да се забележи според бројот на заразени. Таа додаде дека Србија продолжува ...
сите 948 | | | веќе видена

На осудениот Сашо Мијалков досега не му е замрзнат никаков имот и допрва надлежните институции ќе утвдуваат дали и што треба да се конфискува. Но долг е патот ...
сите 337 | | | веќе видена

Британскиот сој брзо се шири во државата. Тоа е и главната карактеристика на овој вид корона. Министерот за здравство Венко Филипче вели дека зголемениот број ...
сите 270 | | | веќе видена

За помош на угостителите може да се разговара, но олабавувањето на мерките и дозвола за организирање свадби, како што бараат, нема да има се додека Комисијата ...
сите 128 | | | веќе видена

Полицијата ги бара демонстрантите коишто создале нереди, фрлале со камења и вандалски се однесувале на протестот. Осуда за нападите врз новинарските екипи. ...
сите 186 | | | веќе видена

Ова е голем ден за правната држава и за владеењето на правото, вака министерот за правда Бојан Маричиќ го оцени денешното донесување пресуда за слуачјот ...
сите 242 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

„За владини функционери минимум плата од 60 илјади денари, а голем број граѓани живеат со три илјади месечно“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: