Николоски: ВМРО-ДПМНЕ преговара со пратеници од власта за ново парламентарно мнозинство


Александар Николоски, потпретседател на ВМРО-ДПМНЕ, на синоќешното гостување на ТВ Сител изјави дека неговата партија преговара со пратеници од владината ...
| | веќе видена | слични

Со многу отпори, политички обвинувања за заведување „цензура“ и реакции од новинарските здруженија, во собраниска процедура, и тоа по скратена постапка, влезе ...
| | веќе видена | слични

Наместо со двотретинско мнозинство, членовите на Советот на Агенцијата за агенција за аудио и аудиовизуелни услуги (АВМУ) и на Програмскиот совет на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Зоран Заев сака брутално да ја политизира и Агенцијата за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги. Зоран Заев сака целосна контрола на оваа власт во секое поле ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Пратеникот на СДСМ Костадин Костадинов денеска на прес-конференција изјави дека преку измените на Предлог Законот за аудио и аудиовизуелни медиумски услуги, ...
| | веќе видена | слични

Одговор на новинарско прашање, Костадин Костадинов, портпарол и пратеник на СДСМ Прашање: Денеска и собранискиот спикер Талат Џафери потврди дека опозицијата ...
| | веќе видена | слични

По повод, предлог-законот доставен до Собранието за АВМУ, денес се огласи портпаролот на СДСМ, Костадин Костадинов и образложи што ќе содржи истиот. „Реформата ...
| | веќе видена | слични

Реформата и професинализацијата на медиумските регулаторни тела се важни за напредокот на државата и за уште поголема демократизација на нашето општество, a ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Собранието в понеделник ќе ја продолжи 30. седница на чиј дневен ред е и интерпелацијата на вицепремиерот за европски прашања Никола Димитров. Сепак, за тоа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вакцина против Ковид-19 заклучно со денеска примиле 2.860 здравствени работници, информираа за МИА од Министерството за здравство. Имунизацијата се одвива во ...
сите 651 | | | веќе видена

Премиерот Зоран Заев како никој во државава е одлично упатен во судските предмети. Иако формално ѝ припаѓа на извршната власт, Заев, кој се испофали дека ја ...
сите 677 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите на јавноста по контоверзните предлози на експремиерот Љубчо Георгиевски за надминување на спорот меѓу Бугарија и Македонија. ...
сите 184 | | | веќе видена

Откако неодамна претседателот на Бугарија, Румен Радев побара бугарските тајни служби да ги заштитат Бугарите во земјава денеска македонскиот министер за ...
сите 153 | | | веќе видена

Како грешка во чекори го означи министерката за одбрана Радмила Шекеринска состанокот на бугарскиот претседател Румен Радев со шефовите на безбедносните ...
сите 160 | | | веќе видена

За нови пет лица, кои со разни предмети, меѓу кои и бекатон плочки, маваа по полицијата за време на протестите за „Монструм“ е поднесена кривична пријава. ...
сите 351 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 15 | | | веќе видена

Тетовската полиција поднесе кривична пријава против Н.М.(49) од село Вешала, управител на угостителски објект, поради сомнение за сторено кривично дело ...
сите 348 | | | веќе видена

Вицепремиерот за економски прашања, Фатмир Битиќи и министерот за финансии Фатмир Бесими, присуствуваа на работна средба во Стопанската комора на која се ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Николоски: ВМРО-ДПМНЕ преговара со пратеници од власта за ново парламентарно мнозинство

Од:
До кого (е-маил):
Порака: