Уапсени двајца соработници на Навални затоа што повикувале на протести


Русија уапси двајца соработници на затворениот критичар на Кремљ, Алексеј Навални и се закани дека ќе ги тужи другите заради повикување преку интернет да се ...
| | веќе видена | слични

Нови антивладини протести избувнаа во полските градови, откако стапи на сила строгиот закон за абортус со кој целосно се забранува прекинот на бременоста. ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Рускиот суд во четвртокот одлучи главниот опозиционер и критичар на Владимир Путин, Алексеј Навални да остане во затвор, отфрлајќи ја жалбата со која се бараше ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Нови антивладини протести избувнаа во полските градови синоќа, непосредно откако највисокиот суд на земјата ја потврди својата пресуда со која дополнително ќе ...
| | веќе видена | слични

Судот во Русија денеска ја отфрли жалбата на апсењето на опозиционерот Алексеј Навални. „Нема да можете да ги исплашите десетиците милиони луѓе кои беа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Вилма Русковска, шефицата на Обвинителството за гонење на организиран криминал е обвинителот со кој министерот за правда, Бојан Маричиќ се сретнал во петокот и ...
сите 702 | | | веќе видена

Иванка Василевска, пратеник во Собранието од ВМРО-ДПМНЕ вели дека партијата чиј член е смета дека ова нема да претставува попис на резидентното население, оти ...
сите 262 | | | веќе видена

Не требаше многу за да исплива на површина уште еден доказ дека пописот се спроведува прекутрупа. Дека целта на операцијата ни најмалку не е статистичка, ...
сите 132 | | | веќе видена

Нема ден да нема нов скандал и ново забегување во самобендисните изјави на државниот политички врв. Министер за одбрана, втор чин во партијата на власт вели: ...
сите 478 | | | веќе видена

Ненад Јосифовиќ, вработен во Орка Холдинг, сведочеше на денешното рочиште за предметот „Трезор“, последно од доказната постапка. Јосифовиќ беше меѓу ...
сите 235 | | | веќе видена

Семејствата на осудените за „Монструм“ нема да можат да го поминат полицискиот кордон на крстосницата после Бит-пазар. Силно полициско обезбедување, оклопни ...
сите 224 | | | веќе видена

Единаесет полициски службеници беа повредени во петокот на протестите за случајот „Монструм“. Иако се очекуваа немири, како и на претходните вакви протести, и ...
сите 153 | | | веќе видена

Семејство од село Аравати, Ресен, на инстант лоз купен во Кавадарци „изгреба“ стан во Скопје Државна лотарија, со радост ви го претставува семејство Секуловски ...
сите 14 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уапсени двајца соработници на Навални затоа што повикувале на протести

Од:
До кого (е-маил):
Порака: